HER YAŞIN BİR DÖNÜM NOKTASI VARDIR

Bazen insan hayatında dönüm noktası olabiliyor bazı şeyler. Mesela mesleğin, aşkın, ailen.

İnsanoğlu bazen yanlış tercihler yaparak hayatını çıkışı olmayan bir sokağa sapmasına neden olabiliyor. Bu yüzden de ne yaptığı işten memnun oluyorlar ne de hayatı istediği gibi gitmiş oluyor. Her sabah işe gitmek için kalktıklarında yüzlerinde somurtma ya da bir “of” lama oluyor. Eminim birçoğu kişide de bu oluyordur. Bunların olmaması için büyüklerimizin bizlere söylediği çoğu şeyi dinleyip onları hayatımıza yönlendirirsek, işte o zaman her sabah “of” lama olmayacağına ya da yüzünüzde somurtma hissi olmayacaktır bundan emin olun.  

Mesela sizlere örnek vereceğim. Bir bayan öncelikle ailesinden dolayı işletme okuyor ve mezun oluyor. Lakin bu okuduğu meslek ne onu memnun etmiş ne de istediği hayat buymuş. Küçükken babası zihni açılsın diye klasik müzikler dinletirmiş. Babası ne bilsin o dinlettikleri müzikler kızının hayatının değişmesine neden olacağını. Aslında bu bayanın küçüklükten beri müziğe ve kemana ilgisi varmış ama bunun farkında bile değilmiş. Ne kadar zaman geçse de “okumanın yaşı yoktur” deyip müzik okuluna kayıt yapıyor. Sonraki yıllarda kendinde bulduğu muhteşem yetenek sayesinde hayatı yeniden başlıyormuş gibi hissediyor. Oysaki en baştan beri onun olması gereken yer müziğin ritmi ve enstrümanların içiymiş. Genç olmasa da kendini müzikle yeniden yaratmış ve sanki on sekizli yıllarını müziğin ritmine bırakmış. Şimdi ise ünlü bir kemancı.

Sizlere bunu niye anlattım dimi? 

Ben sadece sizlere hayatınızla ilgili doğru kararı almanıza yardımcı olmak istiyorum. Bilin ki “yaşım geçti, artık mutlu olamam” demeyin asla! sizler yaşınız ne kadar geçse de içinizdeki cevheri ortaya çıkarabilirsiniz. Sizlerde ünlü kemancımız gibi hayatınızı değiştire bilirsiniz, yeter ki buna inanın ve gerisini akışa bırakın. 

Ben, sen, o herkes iyi düşünsün ki hayatınız güzel, mutlu, huzurlu geçsin. Sizler ailenize ya da başka birine kararınızı bırakmayın siz kendi kararlarınızı kendiniz vere bilirsiniz. Ben tüm kalbimle sizlere umut ışığı olmak istiyorum ve inşallah olurum. Sizlere güvenim sonsuz. Yeter ki kendinize güvenmekten ve inanmaktan asla vazgeçmeyin.

JÖNYLDC123
Hayat, var olmadıklardan oldurmaktır…
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bazen düşersin, insan olduğunu hatırlamak için

Bazen düşersin, insan olduğunu hatırlamak için

Sonraki
Sevgili Kendim ( Sana İyi Gelmeyen Hiç Bir Yerde Kalma)

Sevgili Kendim ( Sana İyi Gelmeyen Hiç Bir Yerde Kalma)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.