Hayal ve Gerçek

  

Her şey tam istediğimiz gibidir hayallerimizde. Her şeyi yapabilirsin. İnsana hayal dünyasında yaşamak kolay gelir. Dertlenip tasalanmaz. Gözlerini kapatır ardından hayal dünyasına dalar.

 Asıl zor olan gerçekleri yaşamak ve farkına varmak. Bizler en kolay yolu seçeriz. Bazı şeyleri bilsek bile konduramayız. Görmek yada duymak istemeyiz. Ve yavaşça yaşadığımız hayatı kabulleniriz. Kimse bize dur! Ne yapıyorsun? demez. Bunu fark etmek ve olacakları engellemek sadece biz istersek olur. 

Kurduğunuz hayal dünyası size ne kadar güzel ve gerçekçi gelse de acı bir gerçek var ki o da hayal olması. İnsanlar kendilerine kolay kanarlar. Gerçekle yüzleşmek istemezler. Ama er yada geç gerçek onların kapısını çalar. İnsan bu durumda iki seçeneği var Ya durumu fark edecek derin bir hüsran sonunda yaşadığı dünyaya geri dönecek ya da aynen yoluna devam edecek.

Bazen hayal ve gerçekler birbirine karışabilir. Hiç ummadıklarınız  gerçek olabilir. Belki bu hayatın size lütfudur belki de zihniniz size oyun oynuyordur.

Her şey size zor gelebilir. Dünya üstünüze yıkılabilir Ama Unutmayın; Gerçekler hayallerden daha güvenilir

                                                                                                                                      BYYEL 

blankspace
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bulut Teknolojisi
Sonraki
KENDİNİ KATEGORİLERLE TARİF EDEBİLİR MİSİN?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.