Farkında olmak bişeyler yapmaktır

Farkında olmak bişeyler yapmaktır

Bugün her kanalda birbirinden farklı onlarca dizi çekiliyor bir sürü senarist bu meslek dalında bu dizilere konu yazıyor konu hazırlıyor bir nevi üretiyor dizi film sektörüne ham madde saglıyor.

Peki bunu yaparken sadece hayal dünyasını gündemi yada yaşanmışlık tecrübelerini mi kullanıyolar yoksa bilerek bir hedef kitle belirleyip onların beynine girip düşüncelerine yön vermeyemi çalışıyorlar.

Ben gördüğüm izlediğim ve anladığım kadarıyla işini yapan gerçek bilgiyi esas alan bu senaristler dışında belli bir amaca hizmet eden bir sapkınlığı yaymak isteyen yada bir kavramı önemsizleştirmek isteyen odaklar yine dizilerde karşımıza çıkıyor ve hafife alınmayacak şekilde evimizde salonumuzda tamda kenarda biz çocuğumuza doğruyu öğretmeye çalıstıgımız yerde.

Şimdi biz nasıl bir çocuk yetiştirmek istiyoruz artık bunun hiçbir önemi yok. Onlar nasıl bir nesil istiyorlar soru bu.

Dini değerleri olmayan yada olsada bir kenarda duran bu değerleri kesinlikle günlük hayatta kullanmayan uygulamayan.

Farklılıklara saygı gösterme adı altında eşcinsel ateist deist gibi birçok islamın yasakladığı sapkınlıklara sadece saygı gösteren değil bunları bir üstünlük bir pozitif farklılık olarak benimsemiş nesil suanda bu dizi ve filmler sayesinde aramızda.

İslam der ki dinde zorlama yoktur. Tamam ama derki tebliğ et islamı yaşa yaşanmasına sebep ol onu yay. Yani eşcinsel birine saygı göster derken onun için dua et hidayet dile ona doğruyu anlat görmesini sağla yanlısından döndür döndür ki yarın senden biliyordun bana söylemedin bana islamı anlatmadın sen sadece sustun diye mahşerde yakana yapısmasın.

Ona islamı anlat ki o düzelsin onu örnek alacak nesilden evlatlar onun sapkınlığını görmesin babam eşcinselde olsa saygı gösterirdi diyen evlatlar yerine babam atam dogruyu anlatırdı islamı yayardı yaşardı desin kimin izinden gideceğini bilsin.

Bugun dizilerde tamda yapılmak istenen bu gören duyan bilen bir nesil ama kesınlıkle onemsemeyen aptal bir gençlik. Gündemde ne olursa olsun bir kaç espri caps yapıp sanki olanlar onunla hıc alakalı değilmiş gibi davranan bir ordu kuruyorlar.

Bunu da bizim önemsemediğimiz şekilde yapıyorlar bir dizide eşcinsel bir sahne diğer dizide aile içi cinsel ilişki aldatma adam öldürme bunlar basitleştirilip çogu yerde pozitif üstünlük olarak karşımıza çıkıyor.

Bir de su kelime cogu dizide karsımıza çıkıyor”Kader mi ne kaderi böyle kadermi olur ben inanmıyorum”ve ya yukardaki bizi sevmiyor anlaşılan”gibi birincisi imanın şartları  arasında olan kader önemsenmiyor diğeri her şeyin yaratıcısı ve yegane sahibi bizi imtihan dünyasında imtihan eden yoktan var edip doğruyu yanlısı ögreten alemlerin rabbi yukardaki diye haşa son derece basit bir ifade takınılıyor

Çokta ince bakıp abartmayalım demeyin bu ince bir hesap zaten islam keskin bir düşünce zaten onların planı bir halı gibi dokuma nakış gibi işleme adım adım hayatımıza sokuyorlar o pis fikirlerini eğer görmessek önlem almassak unutmayalım neslimizden evlatlarımzıdan yine biz hesap vereceğiz susarsak sadece susmuş değil gözyummuş sapkınlıklarına ortak olmuş olacağız Allah muhafaza etsin.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.