Evde Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri

Evde Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı; iyisi ile, kötüyle bir yılı geride bıraktığımız, sağlıklı mutlu ve huzurlu yeni bir yıla girdiğimiz gecedir. Yılbaşı gecesi evimizde eğlenecek, sevdiklerimizle evimizde vakit geçireceksek gecenin anlamına uygun süslemeler ile süsleriz. Yılbaşına özgün süsleri hazır alabileceğimiz gibi maddi açıdan fazla maliyet oluşturmaması için evde kendimiz de yapabiliriz. Yılbaşı için yapacağımız süsler, kişiliğimize uygun tarzımızı yansıtan renkleri tercih ederek evimizi yılbaşına özgü bir şekilde süsleyebiliriz. Peki yılbaşı süsleri nasıl yapabiliriz?

Evde Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri

Evde Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri

1) Sarkıtma süsler tercih edin:

Yılbaşında evimiz kalabalık olacağından fazla yer kaplamayan sarkıtma süsler tercih etmelisiniz. Sarkıtma süsler için: renkli ve zevkinize uygun desenlere ve renklere boyanmış kartonlar satın alın. Bu kartonları bir tabak genişliğinde olacak şekilde yuvarlak, oval veya dikdörtgen şekillerde kesin. Keseceğiniz bu şekillerin boyutunu giderek küçültün. Bozuk para küçüklüğüne kadar keserek küçülttüğünüz bu kartonları daha sonra aralarında 2 cm aralıklı olacak şekilde tel veya ip ile birleştirin. Daha sonra hazır hale getirdiğiniz renkli karton zinciri üzerine sim serpiştirin. Artık sarkıtma süslerinden daha çok yaparak evinize asabilir ve evinizi süsleyebilirsiniz.

2) Harfler oluşturun:

Tuhafiyecilerde satılan renkli ve ışıklı süs taşlarını satın alarak değişik süsler yapabilirsiniz. Kalın mukavva alarak bu mukavvadan istediğiniz harfleri çizip, makasla düzgün bir şekilde kesin. Kestiğiniz bu harflerin üzerine satın aldığınız süs taşlarını değişik renkler bir biri ardına gelecek şekilde çift taraflı yapıştırın. Daha sonra bu harfleri köşelerinden uzun iplere asın. İp kısmı sırıtmasın diye sim ile renklendirin Hazırladığınız bu harfleri ister isim şeklinde ister karışık bir şekilde odanızın tavanına asın. Renkli bir yıl başı süslemesi yapmış olacaksınız.

3) Mum ampulleri kullanın: 

Evinizde yıl başı için ışıklı bir süs yapmak isterseniz mum ampulleri kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar satın alıp, üzerini ister guaj boya ile isterseniz oje ile tek renkli veya renk cümbüşü şeklinde boyayın ve üzerine altın rengi sim ekleyin. Mum ampuller düşük voltajda yandıklarından boyayı yakamazlar. Bu ampulleri kablolar yardımıyla evinizin değişik köşelerine asın. Yıl başı akşamı bu ampuller ile aydınlatacağınız eviniz muhteşem bir görüntü oluşturacaktır.

4) Yapay yıl başı ağaçları yapın: 

Yılbaşında her evde olan yıl başı çam ağaçları yerine yapay ağaçlar oluşturabilirsiniz. Bahçenizde bulunan ağaçların kurumuş dallarından toplayarak kalın bir strafor üzerinde rast gele saplayın ve bir ağaç motifi oluşturun. Oluşturduğunuz bu ağaç motifini yeşil el işi kağıtları, renkli süs kağıtları ile süsleyin. Daha sonra yıl başı püsküllerini ağaç dalları etrafına sarın ve hediye kutularını ağaç üzerine veya altına dizin. Bu şekilde zarif bir yıl başı süslemesi yapmış olursunuz.

5) Duvar rafları ile yıl başı süslemesi:

Evinizde yeriniz yoksa bir duvarı yıl başı süslemesi için kullanabilirsiniz. Duvara yapacağınız genişten dara doğru 7 katlı bir raf sistemi ile bir yıl başı ağaç figürünü duvara yansıtabilirsiniz. Raflar üzerine değişik süs objeleri yerleştirerek süslemeler yapabilirsiniz. Yine yukarıda yazılı diğer süslemeleri duvara oluşturacağınız raf sistemleri ile yıl başı süslemesi yapabilirsiniz.

6) Kozalakları kullanın:

Çam ağaçlarından dökülen kozalakları toplayın. Farklı renklere boyayarak zerlerine sim serpin. Bu kozalakları evinizin değişik yerlerine asın, Akşam odanızı aydınlattığınızda pırıl pırıl gözlerinizi alamayacağınız zarif bir yıl başı süslemesi sahibi olacaksınız. Kozalaklar sürekli döneceğinden gece boyunca yaptığınız yıl başı süslemesinden gözünüzü alamayacaksınız.

Yukarıda yazılı bu süslemeleri evinizde düşük maliyetlere yaparak çok zarif ve estetik yıl başı süsleri yapabilir evinizi zarif hale getirebilirsiniz.

Esin Beşer
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kış Aylarında Kaçamak Yapabileceğiniz Türkiye’deki 10 Tatil Mekanı
Kış Aylarında Kaçamak Yapabileceğiniz Türkiye'deki 10 Tatil Mekanı

Kış Aylarında Kaçamak Yapabileceğiniz Türkiye’deki 10 Tatil Mekanı

Sonraki
İçimizdeki Yanardağ Ateşi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.