Değişin Değiştirin👊

Hiçbir şeyi dert etme! Ne kadar dövünürsen dövün, dünyayı değiştiremezsin!       Bu hayatta iyi insan ve kötü insan diye birşey yok aslında “iyilik ve kötülük ” Vardır, hangisi olmak istediğin senin seçimin.Kötülük her daim vardı ama zaman aktıkça nedense daha da yayılıyor tıpkı bir virüs gibi…İnsanların kalbi öyle bir kararmış ki gözü hiç birşeyi görmez olmuş, vicdan seslerini sessize almışlar sanki…   Kadınları küçük görüp, aşagılayan, onları bir kukla gibi kullanıp istediğini yaptıran, onları her kalıba sokup hayattaki seçimlerini kendi seçimlerine baglıyan, boynuna bir tasma takıp iplerini kendi elinde tutmaya çalışan bir zihniyet ve toplum oldukça kötüğün adı kadına şiddet olarak anılacak… 

Ama bilmezler mi insanlığın doğuşuna sebep kadının özü.. Biz kadınlara Rabbim öyle bir mucizeler vermiş ki, bir insanı içimizde büyütüyor, besliyor koruyup kolluyor sonrada binbir acıyla dünyaya getiriyoruz. Sonrasında o doğurduğumuza öyle bir bağla bağlanıyoruz ki onu kimse değiştiremiyor vazgeçilmemiz oluyor. O hissin adı işte annelik.. Anne olduktan sonra da Ölene kadar her türlü zahmetine bıkmadan, tüm fedakarlığıyla bakıp büyütüyoruz. Bunu yaparken de kadın erkek ayırmadan evlat diye bagıramıza basarak yapıyoruz. 

Ne ironiktir ki doğuran kadın bir erkek evlat dünyaya getiriyor ayırt etmeden bakıp bagırana basıp büyütüyor..Sonra da o erkek evlat onu doğurup onun yaşamasına sebep  olanı beğenmiyor ve kendini üstün görüyor.. Halbuki kimse kimseden üstün değilken aynı şartlarda doğup büyütülürken bu kibirlenmek neden..,? 

Neden kadınların üstünde bir hakimiyetlik kuruluyor anlamıyorum!  Sanki  tek başımıza hiçbirşey yapamıyoruz gibi…  Rabbim kadını öyle güçlü yaratmış ki görmüyorsunuz. Bir annenin çektiği doğum sancısını erkekler de çekseydi nasıl olurdu acaba…  Yada her ay özel gününde çekilen onca zahmet ve acı… Yada dünyaya bir evlat getirip onu kendinden çok sevip tüm acılara katlanıp yinede ses çıkarmadan fedakarlıklarda bulunan kadının çilesi… Neden görmüyorsunuz atalarınızı bile kadın dünyaya getirip büyütüyor saygı duymuyorsunuz anlamıyorum….! 

Şunu diyebiliriz ki böylesine güçlü bir varlığı kıskanıyor, çekemiyorsunuz. Çünkü her türlü acıya dayanabilen bir  kadın kim bilir neler yapabilir değil mi.. Yapabileceklerinden korkuyorsunuz … Acizleştirmeye çalışıp biz kadınları ikinci plana atmaya çalışıyorsunuz. İstedikleriniz olmayınca göz dağı verip hayattan koparmaya yelteniyor, hatta koparıyorsunuz. Ve bunu da erkeklik diyip övünüyorsunuz. Asıl aciz ve acınasılar bu zihniyeti taşıyan ve yaşatan insanlar…    Sonuç olarak kadın bir neslin anahtarı ve koruyucusu olmaya devam edecek. Biz kadınlar tüm neslin muhafızları olmaya devam ederken siz  kötü vezir olmaya devam  edin  bakalım… Unutmayın ki  ! Her zaman insanın içindeki iyilik kazanır… Kötülük kazandım sanır sevinir fakat onun cezası baki kalır… Rabbim bu kötü zihniyetlilerin kalbine vicdan ve korku verir umarım. Sen kendini bir halt zanneden pis egoist bencil ve doyumsuz varlık kimse sana  allahın verdiği canı alma hakkı vermedi ki sen bunu kendine normalmiş gibi yaşatıyorsun. Sen kimsin ki sırf kadın diye kendini ondan üstün görüp öldürme cesaretini gösteriyorsun. Bir kadın kendi düşüncelerini ve seçimlerini uygularken yargılamak neden… Yaşamaya hakkımız yokmuş gibi tüm kararları siz veriyorsunuz ne hakla acaba?  Siz ne kadar kabullenmesenizde varoluş sebebiniz biz kadınlardır. İyilik ve kötülük insanoğlunun hamurunda vardır. Neden hep kötüğü seçiyorsun Eyy insanoğlu neden? İyilik kadar güzel duygular varken her şeyin ilacı sevgiden geçiyorken tüm bunları karanlığa tercih ediyorsunuz… Aptalsın insanoğlu.. Kendi benliğine ihanet ediyorsun Rabbim seni tüm varlıklardan üstün yaratmışken siz kendi içinizde kendinizi üstün görüp şeytanlaşıyorsunuz… Yazık çok yazık.. İnsanlığı kendi elinizle karanlığa bırakıyorsunuz.. Umarım ki gözü dönmüş sapkın düşüncelerinizi, kötü nefsinizi köreltip doğru yolu bulursunuz… 

NEŞELİ BLOGGER
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Cezaevinde Askerlik
Cezaevinde Askerlik

Cezaevinde Askerlik

Sonraki
Animals

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.