Çekiyorum Gülümse

Uzun yıllar en iyi bildiğim, en iyi yaptığım ve çok emek  verdiğim mesleğimde çalışıyorum. Her gün yeni bir şeyler öğrenmek yada bildiklerimi  paylaşmak ,yardımcı olmak bana inanılmaz  bir huzur veriyor aslında çoğu zaman çantamı alıp gideceğim sınıra  geldiğim ,stresten boynumun yada bacak kaslarımın tutulduğu anlar o kadar çok oldu ki ama herşeye rağmen pes etmedim ve hep güldüm ağlanacak  halime de  güldüm.

Biraz  eskiye  dönersek   ben küçük bir çocukken bile  bu duygularla karşılaştığım zamanlar oldu o günlerde  bile kaçmayı seçmedim belki seçemedim beni tutan belki yüreğimdi belki sabrımdı belki de  korkularımdı . Neyi ,neden ve kime kelimeleri  hayatımın  tamamında  hep oldu .Düşünüyorum da sanırım pek çoğumuz  bunu kendine sormuştur. Neden böyle  yada neden böyleyim ?Herşey yolundayken bile bir şeyler  eksik bir şeyler yarım kalmış gibi .Sanırım kendimizle halledeğimiz  bir şeyler  bir yerlerde  kalmış yada biz bir kenara en kuytu bir yere  bırakmışız ara ara  ortaya çıkıyor ama biz yine olduğu yere  itiyoruz  veyahut gözümüze yüreğimize ,aklımıza bir perde  çekiyoruz.

 Yok saydıklarımız hayallerimiz,umutlarımız,geleceğimiz,korkularımız,inançlarımız, güvenimiz ,hırsımız yani beni bizi  yok sayıyoruz. Peki niye yapıyoruz bunu neden bizi beni özgür bırakmıyoruz. Ne kadar zaman geçmiş olsa da  içimizdeki beni bizi  bırakalım bırakmaya  bir adım atalım geçmişimizde yarım kalan ne varsa bitirelim bugün hesap günü olsun .Alacağıda borçlusuda  biz olan bir dünyada  hesapları kapatalım . 

Hayatda fotoğrafçının dediği gibi  sadece  Gülümse !!!!

 

Berna
Kendi gibi olduğu gibi
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Parasız Yaşam Mümkün Mü?
Sonraki
Bazen Susmak, Konuşmaktan Daha Çok Şey Anlatır

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.