Bilim Kurulu Üyesi Doçent Doktor Kayıpmaz kafe ve restoranların açılış tarihini

Türkiye’de korona virüs salgınında günlük hasta sayılarının artmasının ardından kafe ve restoranlar kapatılmış, paket servislere geçilmişti. Yasakların ardından korona virüs hasta sayılarının düşmesi ile birlikte, kafe ve restoranların ne zaman yeniden açılacağı merak edilmeye başlandı.

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Anadolu Ajansı’na çok merak edilen kafe ve restoranların açılış tarihi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“ŞUBAT SONRASI HASTA SAYILARINI GÖRMEMİZ GEREKİYOR” 

Kayıpmaz, kafe ve restoranların şubat sonu hasta sayılarına bakıldıktan sonra değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Kişisel kanaatim, bu tür yerlerin açılması için bir süre daha beklememiz yönünde. Son kararı verecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’dir. Şubat ayını en azından bekleyerek geçirmek de fayda var. Çünkü, bir yandan mutasyon tehlikesi kapımızda, bir yandan kış aylarındayız, kapalı ortamlarda vakit geçiriliyor ve buralar kötü havalandırılabiliyor. Bundan dolayı en azından şubat ayını geçirip, şubat sonrası vakalarını görmemiz lazım. Ondan sonra da açılacaksa bile Salgında Çalışma Yönetimi Rehberi uyarınca, belki HES kodları devreye alınarak açılması daha güvenli olur” dedi                                                                    

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.