Başarısızlığın Kamçısı

Başarısızlığın Kamçısı 

 Başarısızlık. Aslında hepimizin asla uğramak istemediği durak. Belki de göremediğiniz şeyler vardır başarısızlıkla ilgili. Deneyimlerimden konuşuyorum. Başarısızlık başarıya giden yolda en büyük yardımcıdır. 

 İlk önce başarı kavramından konuşalım. Eğer başarı istiyorsanız bir amacınız olmalı, ikincisi  ise isteğiniz olmalı. Siz kazanmak istediğiniz o şeyi elde etmek için yoğun bir arzuyla dolmalısınız. Kalbiniz her o iş için çalıştığınız da sevinçle, mutlulukla dolmalı. Yoksa sadece kuru bir istek işe yaramaz. Ben mesela, roman yazıyorum. Yedi aydır bir platformda dur durak bilmeden eleştirilere açık bir şekilde, olabildiğince güzel,  en iyisini yapmaya çalışıyorum. Başarıya ulaştım mı? Hayır. Ama başarısızlığım beni kamçılıyor, ben gerçekten iyi bir yazar olmak istiyorum ve bunun için günde en az elli sayfa kitap okuyorum, satırlarca yazı yazıyorum. Peki sizce beni alevlendiren şey ne? Başarısızlığım ve yapma isteğim. Ben her yazı yazmaya gittiğimde kalbimde bir mutluluk oluyor. İyi bir yazar olma hedefimi gerçekleştirmek istiyorum. Aslında daha basit bir şekilde açıklayacak olursak. Şöyle örneklendirelim: Biz bir yolcuyuz ve başarmak istediğimiz hedef de bizim ulaşmak istediğimiz yer. Oraya gitmemizi sağlayacak aracımız var ama yakıtımız yok. Peki biz oraya ulaşabilir miyiz yakıtsız? Tabi ki de hayır. Yakıtımız ne sizce? Başarısızlıklar ve arzular. Başarısızlığımız arttıkça arzumuz artar. Bunlar orantılı bir şekilde  artar. Ne kadar başarısızız o kadar arzu doluyuz. 

 Bugünlük bu kadar. Umarım ilk yazım güzel olmuştur. Dediğim gibi bende çok başarısızlık yaşadım. Sınava hazırlandım ve çok kez başarısız sonuçlar çıkardım denemelerimde ama yılmadım. Şu an çok iyi bir okula gidiyorum. Harika da bir puan aldım. Umarım ki yazarlık hedefimi de gerçekleştiririm Allah’a emanet olun. Asla vazgeçmeyin! 🙂 

Liarx
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gulca Katliamını Unutma Ey İnsanlık!
Sonraki
Sonsuzluk

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.