Zaman Makinesi Part 2

Video kaydı 3 

Parçalar çok karışık bir yapıya sahip. Bu karmaşık yapıyı çözmek için ara vermeden çalışıyoruz. Yorgun hissediyorum… ( Thomos yavaş yavaş kapanan gözleri ile mırıldandır.) Profesör Blenkinsop robot üzerinde çalışmaya devam etmemizi söyledi. William ‘ ı durdurmak konusunda yardımcı olabilmiş. 

Video Kaydı 4

Zaman makinesinin parçalarını yerleştirmeye başladık. Geleceğe yolculuk. Müthiş bir duygu olmalı ( Thomos Jack’ e doğru seslenir : Zaman makinesinin özelliklerini anlatmayı unutma.) Pekala… Zaman makinesinin içinde gideceğimiz tarihi ayarlayacak bir düğme bulunuyor. Dış kısmı korunmak amacıyla demir kaplamayla kapanacak. Kötü olan şu : Makine Profesör Blenkinsop tarafından 72 saate ayarlanacak. Geri dönmek için bir düğme yok. Üzerinde çalışmalar yaptığımız robotun sığabileceği kadar geniş bir hacme sahip. Bu kadar yeterli. Geri dönmek zorundayım. 

…. 

Video Kaydı 10 

İki cümle… Zaman makinesi tamamlandı. Geleceğe yolculuk başlasın. 

… 

” Profesör Blenkinsop geleceğe yolculuk için hazırız.” 

” Geri dönmek için 72 saatiniz olduğunu unutmayın. Eğer bu süreden önce dönmezseniz gelecekte sıkışırsınız. Bu da büyük bir sorun demek. Gelecekte küçük kafeteryada sizi bekliyor olacağım. Dikkat etmeniz gereken bir şey daha var : Kaderinizi değiştirmeye çalışmayın. Parelel evren oluşabilir ve zamanda kırılmalar meydana gelir. “

” Gelecekte görüşürüz Profesör Blenkinsop. “

Thomas ve Jack zaman makinesi girdikleri anda kapılar kapandı. Koltuğa oturup, kemerlerini bağladılar, kör edici ışıktan korunmak için tasarladıkları gözlüğü taktılar. Büyük bir sarsıntı geçiriyorlardı. Kulakları sağır edici çığlık duyuldu. Zamanın çığlığı olmalıydı bu… Bir süre sonra zaman makinesi sert zemine çarptı. Thomas ve Jack indikten sonra makine kendini kamufle etti.

” Vay be… Gelecekte kalmak istiyorum.” 

Dedi James havada asılı duran kara parçalarına, uçan arabalara, ışınlanan insanlara bakarak… 

” Jack dikkat et karıncayı ezeceksin.” 

” Thomas bu karınca değil. ( Eğildi, basmak üzere olduğu cisme doğru baktı.) İnsan bu. Küçültme teknolojisini kullanmış. Ama bu imkansız değil mi?” 

” Gelecekte bu mümkün Jack.” 

” Profesör Blenkinsop kafede olacağınızı söylemiştiniz. “

” İkniz karşıdan komik gözüküyorsunuz. Bu manzarayı kaçırmak istemem. “

Profesör hafif bir şekilde kahkaha attı. 

” Dikkat et Jack. ( Uçan arabanın gökyüzüne doğru süzülmesi için Jack ‘ ın kenara çekilmesini sağladı.) “

” Profesör Blenkinsop Williamsı nerede bulacağız. “

” Her gün öğlen saatlerinde kahve almak için kafeteryaya gelir. Kahvesini aldıktan sonra genellikle laboratuvarına gider. Onu takip edeceğiz.) 

Bir süre sonra takip başlar. 

Melisa Selcuk
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
başlangıç
Sonraki
O NOKTAYA GELME AHBAP🖤🖤

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.