Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?

Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?

Sosyal medyada ön plana çıkmak göründüğünden çok daha kolay. Günümüzde her platformun kendine özel bir kitlesi var. Bu sebeple her platformda paylaştığınız içeriklerin üslubu da platforma göre değişiklik göstermeli ki etkileşiminiz de o kadar fazla olsun. Malum günümüzde her yaş grubu için “tıklanmak” büyük önem arz ediyor.

Facebook’ta Yaşlı Teyze

Facebook daha eskiye dayanan bir platform olduğundan eskiden gençler aktif şekilde kullanırken şimdilerde yerini X kuşağına bırakmış durumda. Daha geleneksel bir üslupla paylaşacağınız içerikler burada beğeni rekorları kırabilir. Burada içerik paylaşırken bayram ziyaretine gitmişsiniz de aile büyüklerinizle iletişim kuruyormuşsunuz gibi düşünmeniz sizi epey ileri taşıyacaktır. ANNENLERE SELAMLAR CANIM 🙂

Twitter’da Pilavcı

Twitter daha samimi, içi dışı bir kullanıcıların olduğu bir platform. Kimisi isyan ederken, kimisi 140 karakterle duygularını ya da yaşanmışlıklarını ifade etmeye çalışıyor. “Facebook bitti yeaa” diyen kitleyi kendine çekmesiyle kullanıcıların günlük hayatta belki de dile getiremedikleri düşünceleri rahatlıkla ifade ettikleri bir yer haline geldi. E böyle bir yerde pilavcı abilerimizin samimiyetini sağlayamazsanız da maalesef etkileşim almanız zor görünüyor.

Instagram’da Butik Sayfası

Instagram‘ın algoritması diğer platformlardan biraz daha farklı olsa da Mark’cım yine yapmış yapacağını. Instagram’da tüm takipçilerinize aynı anda ulaşmak için diğer platformlara göre çok daha aktif olmanız gerek ve samimiyet yine burada da geçerli. Lüks bir yaşam tarzına sahip olmasanız bile, bilinenin aksine, burada işler göründüğünden çok daha kolay. Her gün story’lerinizi ve postlarınızı eksik etmeyeceksiniz. Bunun yanında takipçilerinizin sizde kendilerinden bir parça bulmasına olanak verin. Yani takipçileriniz ne zaman profilinize girse yeni bir şeyler görmeli. Bir de içeriklerinizi hazırlarken takipçilerinize değer verdiğinizi hissettirdiniz mi her şey istediğiniz gibi olacaktır.

Önerilen İçerik: Sosyal Medya Sosyalleştirir Mi?

Iusas
yazmayı seven birisi
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
David Fincher, Citizen Kane’in Senaristi Mankiewicz’in Hayatını Anlatacak
David Fincher Yurttaş Kane’in Senaristi Mankiewicz'in Hayatını Anlatacak

David Fincher, Citizen Kane’in Senaristi Mankiewicz’in Hayatını Anlatacak

Sonraki
Rönesans’ın En Meşhur Eskizi: Vitruvius Adamı
Rönesans'ın En Meşhur Eskizi: Vitruvius Adamı

Rönesans’ın En Meşhur Eskizi: Vitruvius Adamı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.