kooplog'da Nasıl Blog yazılır?

1) +Blog Yaz'a Tıkla

Sağ üstte yer alan “+Blog Yaz” ya da “+” ikonuna tıklayarak blog yazma ekranına gidebilirsin.

2) Bir Başlık Seç​

Paylaşacağın blog ne kadar mükemmel olursa olsun; etkili bir başlığın önemini asla atlamamalısın. Merak uyandırmayan, içeriğe uygun olmayan başlıklar okuyucuyu harekete geçirmez.

3) Bir Kapak Görseli Seç​

Etkileyici bir kapak görselin yoksa, okurların dikkatini çekmek de bir o kadar zor olacaktır. Bu nedenle kaliteli ve içeriğinle alakalı bir kapak görseli seçmelisin. Kaliteli görseller için; Pixabay, Pexels, Unsplash vb. telifsiz ve ücretsiz görsel kaynaklarından faydalanabilirsin.

4) Kategori & Etiket Seçimi​

Blog yazını doğru kategori altında, uygun etiketlerle yayınlamak, okurlarına daha kolay ulaşmanı sağlar. Yazını yayınlamadan önce, başında hiçbir özel karakter olmadan "yarışma" etiketini ekleyerek aylık yarışmaya katılabilirsin.

5) Yayınla

Blog yazını hazırlarken okur gözünden de düşünmelisin. Yazını paragraflara bölmek, ilgili paragraflara alt başlıklar eklemek, önemli cümleleri belirgin yapmak vb. küçük ama etkili hamleler ile okurların için kullanıcı dostu ve okunması kolay içerikler üretmiş olursun. Artık hazırsın. “Yayınla” düğmesine basarak blog yazını kooplog’un binlerce blog okuru ile paylaşabilir, onlarla etkileşime girebilirsin. Ayrıca yazının bağlantısını kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşarak bağlantılarını da haberdar edebilirsin.

Soruların mı var?

Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz at.

Koleksiyon'a Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Daha önce oluşturduğun koleksiyonlar varsa burada listelenir.