1) Hesap Oluştur ya da Üye Girişi Yap

kooplog’da blog yazabilmen için öncelikle bir hesap oluşturmalısın. Zaten bir blog hesabın varsa buraya tıklayarak üye girişi yapabilirsin. Bir blog hesabın yoksa aşağıdaki “Hesap Oluştur” düğmesine tıklayabilirsin.

2) +Blog Yaz Düğmesine Tıkla

Artık bir blog hesabın olduğuna göre blog yazmaya ve kooplog’da yayınlamaya başlayabilirsin. Sayfanın sağ üstünde yer alan “+Blog Yaz”, “+” düğmelerine ya da aşağıda yer alan “+Blog Yaz” düğmesine tıklayarak blog yazma ekranına gidebilirsin.

3) Bir Başlık Seç

Paylaşacağın içerik ne kadar mükemmel olursa olsun; etkili bir başlığın önemini asla atlamamalısın. İçeriğin için uygun olduğunu düşündüğün ve okuyucuların dikkatini çekeceğine inandığın başlığı seçmeni tavsiye ediyoruz.

Örneğin; etkili birkaç kelimeden oluşan, merak uyandıran ya da sorular soran başlıklar seçebilirsin.

4) Bir Kapak Görseli Seç

Başlık seçiminde olduğu gibi, etkileyici bir kapak görselin yoksa, okurların dikkatini çekmek de bir o kadar zor olacaktır. Bu yüzden kaliteli ve içeriğinle alakalı bir kapak görseli seçmek, okurların dikkatini çekme noktasında yardımcı olacaktır.

Görsel seçimi için ücretsiz ve telif istemeyen görsel kaynaklarına göz atabilirsiniz.

5) İçerik Yapısı

Blog yazını hazırlarken okur gözünden de düşünmelisin. Yazını paragraflara bölmek, ilgili paragraflara alt başlıklar eklemek, önemli cümleleri belirgin yapmak vb. küçük ama etkili hamleler ile okurların için kullanıcı dostu ve okunması kolay içerikler üretmiş olursun.

6) Kategori Seçimi

Blog yazını en doğru kategori altında listelemek adına uygun kategori seçimi yapman önemlidir. İlgili kategorilerde yayınlanan yazılarını ilgili okurlar tarafından görüleceği için yazılarının okunma ihtimali de artar.

7) Blog Yazın Yayına Hazır

Artık hazırsın. “Yayınla” düğmesine basarak blog yazını kooplog’un binlerce blog okuru ile paylaşabilir, onlarla etkileşime girebilirsin. Ayrıca yazının bağlantısını kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşarak bağlantılarını da haberdar edebilirsin.

8) Sorularına Cevaplar Bul

Soruların için aşağıdaki butona tıklayabilir ya da bilgi@kooplog.com adresinden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsin.