Hayattan Ne Anlamadım…

Hayattan Ne Anlamadım...

Hayattan Ne Anlamadım...

Bir önceki yazımın üstünden bir kaç gün geçti. Ama sanki üstümden tır geçti. Stres sıkıntı geleceğe dair endişeler. Bütün bunlar ne içindi?  Nietzsche aklıma geliyor hiç . Ortalama 70 yil yaşam süren bir insan aslında tam olarak kaç yıl yaşar ? ilk 13 yıl çocukluk diyelim. Son 15 yıl yaşlılık. Gitti mi 28 yıl ortalama 30 diyelim.

 70-30=40  40 yılın 1/3 ü uykuda geçiyor. Yaklaşık 13 yıl. Kaldı 27 yıl. Bu 27 yılın 7 yılını banyo , wc , yemek vb işler için harcandığı düşünülür ise 20 yil kaliyor.  70 yaşında ölen birini aslında 20 yıl yaşamış oluyor. E ne yani. Nedir bu stres sıkıntı ihtiras kavga kin nefret entrika vs vs. 

Ben anlamadığım veya anlamdiramadigim bu hayata bu çerçevede bakmayı deniyorum. kısmen başarılı olabiliyorum, ama hayatını yaşadığını zannedenler tarafından engelleniyorum. 

Umarım hayattan bende birşey anlamaya başlarım. Ama bu başlangıç hayatımın sonunda mi başlar orasını bilemem.

Siz de hayatınızı anlamdirmaya çalışın. Belki birgün hayatımızın son zamanlarında karşılıklı yazisiriz. Bu arada aklıma bir fikrim geldi. Bir sonraki yazımda hayatı anlamlı kılacak şeyler neler olabilir onları yazacağım.

Herkese selam 🙋🏻‍♂️

The_Joker
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bırak Artık Unutayım Seni
Sonraki
~~Okuma Listem~~

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.