Gülümsemeler Diyarından Beklediğim…

   Gülümsemeler Diyarından Beklediğim Kapımı Çalacak Mısın? 

                          Yoksa Daha Çok Bekletecek Misin?

         

   Güzel bakışlarla hayatımıza bakarken, bu güzel bakışları kıskanarak, içini hile ile yalan dolan ile entrika ile doldurarak kıskananların olması çok üzücü! Haliyle bu sıkıcı düşünceler güzel bakışlarımı etkilemiyor değil, lakin ben her yönde yine de de etkili olmaması açısından güzel düşünerek bu yönde adım atmaya çalışırken kendimi kurtarabiliyorum. Bu insanların bunca sıkıntı içinde kendi hayatına güzel bakmadan, hayatını sıkıcı hakle getirmesine anlama veremiyorum!

                      Kapısının Çalınmasını Bekleyenler Var

   Gönlümüz sezmek için bir rasathane köprü diyarında güzellikler dikkat et gülüşünü söndürecekler diye endişelenmiyor da değilim. İşte gönlündeki gülümsemelerle yola çıkmış olanı bekleyenler muhakkak ki çoktur, kapısını çalmayı bekleyenler var, beklemek artık işkence iken, bunca zulüm haksızlık karşısında yola çıkmaya karar verdim. Bende o yolda gülümseyenlerden neden olmayayım ki? Bu âlemde gülümsemek nasip olmazsa ahirette olur, lakin onun içinde bu dünyada az çaba sarf etmiş olmak gerekir ki, karşılığını alayım buna da iman etmişim. Bu âleme gelmemek elimde değilse kalmak elimde madem, mademki bu yaşamama kimse engel olamaz, engel olmaya çalışanların gözlerine okları saplar kör bırakır, niyeti kin olanın kinini sinesine saplarım gerektiğinde, madem bu âlemde yaşantımıza engel koymaya kendini yetkili görüyor, benimde bu kinini sinesine gömmeye yetkim var diyorum.

 

   İri cüssesine güvenerek kendini güçlü sanan zavallılar bir mikrobun karşısında zavallı kalanların hali meydanda… Gün batarken ufukta sabah doğması için bekliyor doğu ufkunda, bir yeri karanlıkta bırakırken güneş, diğer bir karanlıkta kalanı aydınlatıyor mütemadiyen. Bu nedenle karamsarlığa gerek olmadığına inanıyorum, umut her zaman vardır ve solmaz yok olmaz. Yoldaki ayrımlar bir noktada buluşmak içindir, ayrılıklar kavuşma anına kadar bekleyerek özleyerek kıymetini bilmek için haz almanın diğer adıdır.

                      Yeniden Seçme Hakkına Sahibiz

    Her seferinde hayatta kaçırdığımızı yeniden seçme hakkına sahibiz, bu konuda en sadık sessiz kalarak konuşan kitaplarımdır, ben kapağını açana kadar sessizce beklerle, kapağını neden geç açtım diye hiç kızmazlar lakin bu aradaki eksikliğimi hemen karşılar beni mesut ederler.

Mehmet Aluç

Mehmet Aluç-Kul Mehmet
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
FARKINDALIK
Sonraki
İzin Verme Gülüşünün Ölümüne…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.