in , ,

Çin’de Restoranların Lağımdan Çıkararak Kullandığı Lağım Yağı

Çin'de Restoranların Lağımdan Çıkararak Kullandığı Lağım Yağı

Çin korona virüsü ile birlikte dikkatleri üzerine bir hayli çekmişti. Fakat lağımdan çıkarılarak  restoranlar tarafından yemeklerin pişirilmesinde kullanılan lağım yağı Çinlilerin midesinin teneke kaplı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Videoda göreceğiniz üzere restorandan çalışan Çinli bir ablamız sokaktaki rögar kapağı kaldırarak içinden kürek kürek b*k çıkarıyor. Kovalarla taşıdıkları bu atıkları kaynatıp lağım yağını elde ediyorlar.

Gutter oil olarak geçen bu yemeklerde kullanılan yağ Çin devleti tarafından yasaklanmış. Fakat bu kadar yüksek nüfuslu bir ülkede bu yasağın ne kadar kontrol edilebilir olacağı akıllara gelen ilk şey. Yasaklanmasına rağmen restoranın etrafındaki rögar kapaklarını kaldırıp lağımdan atık çeken bir restoranın çalışanları hapse mahkum edilmiş. Atık yağın atığını kaynatıp tekrar kullanan bu insanların hala hayatta olmasının tek sebebi “kaynatınca mikrobu ölüyor” hurafesi olabilir 🙂

Rapor Et

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. İzlerken midem kalktı yemin ediyom. Ne pislik insanlar Allah vermiş işte bunların belasını corono virüsü ile temizlensinler şu dünyadan . Kurunun yanında yaşta yanıyor işte kötü olan bu .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir