ZİNCİRLEME PSİKOLOJİ BOZUKLUĞU

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba bugün ki konumuz benim tabirimce zincirleme psikoloji bozukluğu.

anlatmak istediğim şey bir aile apartmanı yani benim yaşadığım ve bildiğim şeyler. Bir kişi bile bir ailenin psikolojisini bozabilir aile apartmanı da böyle bişeydir çok fazla özeliniz yoktur herkes her şeyden haberdardır. Baskı üstüne baskı yaşarsınız. Benim hastalık hastası bir babaannem var kolu ya da bacağı tutmadığı zaman felçli gibi davranır hep kendini dinler. Gençliğinde de çok iğnelermiş milleti ne yaptığına ne yapacağına karışırmış. Herkes onun yanındayken çok tırsarmış benim annem de çok sessiz bir kadındır bu yüzden ona ses etmezmiş. Bu yüzden benim annem çok sabırlıdır tüm bunlara rağmen bize hep güler yüzle bakar hep arkamızda durur olur tabi ki arada tartışmalar ama hemen geçer. 

Benim annemin stresten cildi kaşınır çünkü zamanında çok üzülmüştür. Babaanneminde bilerek böyle olduğunu sanmıyorum onun da anne babası küçükken başını okşamamış sarılmamış hep uzaktan sevilmiş 9 yaşında ameliyat olduğu zaman kimse yanında beklememiş belki o da yaşadıkları yüzünden bu haldedir. Ben psikolojik hastalıkların bulaşıcı olduğuna inanırım bir kişi kaç kişinin hayatını mahveder. Mesela biraz da anneannemden bahsedeyim benim anneannem babaannemin tersine çok tatlı bir kadındır ve daha güçlüdür o da dedemin ailesiyle birlikte aynı evde senelerce yaşamış bütün herkese o bakmış, bütün evin temizliğini o üstlenmiş. Onun da psikolojisi bu durumdan etkilenmiş ve bir zamanlar sinir hastası olmuş ama çok güçlü bir kadın olduğu için bu siniri üstünden atabilmiş.

İşte ben buna zincirleme psikoloji derim. Bugün size ailemden bahsettim ama çok şükür ki yakında aile apartmanından kurtuluyoruz.

Ama tabi ki bunları kafaya takmadan yaşamak lazım kimse sizin hak ve hukukunuza, özgürlüğünüze yaşam biçiminize karışamaz kendi hayatınızı yaşayacak olan sizlersiniz. (karaktersiz insanları fazla takmayın)

Bir sonra ki blog konumuz ruhunuzu dinlendirecek müzikler olacak. Hoşçakalın.

Elifnur Turhan
Psikoloji araştırmacısı , Klasik Kitap kurdu , Yüzüklerin efendisi hayranı
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vivo TWS 2 ile Müziğin Tadını Doyasıya Çıkarın
Sonraki
BAŞKA BİR BOYUTA GEÇİŞ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.