Zaman

Zaman

Zaman

Zaman,

Doğadaki bütün canlı cansız varlıklar için geçen süreyi ifade etmektedir. Aynı zamanda doğadaki canlı varlıklar için yaşam süresini, cansız varlıklar içinde varoluş süresini, ne zamandan beri varoldukları gibi anlamları ifade etmektedir.

Peki ya zaman sizin için neyi ifade etmektedir.?

Yaptığınız iş her ne olursa olsun zaman herkes için farklıdır. Sevdiğiniz işi yapıyorsunuzdur. Zaman sizin için farklı şekilde çalışır. Farketmezsiniz zamanın nasıl geçtiğini ya peki başkalarına göre zaman nasıl işliyor sevmediği İşi yapmak zorunda olanlar için zaman kavramı onlar için sıkıcı olabilir. Zamana sadece bu açıdan yaklaşmak doğru olmaz.

Mesela zaman bana göre insan hayata bir sefer geliyor ve bu hayatta o kadar çok çeşitlilik var ki örneğin; ülke gezmek , farklı iş gruplarında çalışmak, tatmadığınız yemek tatları , dil öğrenmek vb. Peki ya bütün bunları yapabilmenin imkanı var mı ? Hayatımıza bütün bunları sığdırabilir miyiz ?

Bu hayat tek ve geri dönüşü  olmayan bir zaman onun için hayatta en çok neyi yapmak istiyorsunuz onu yapmak için vazgeçmeyin ve altını çiziyorum ERTELEMEYİN

Burda ya peki yapmak isteyip yapamayacak durumdayız diyebilirsiniz merak etmeyin yalnız değilsiniz. Ben de hayatta yapmak isteyip zamanın ve paranın olmadığı durumdan ötürü bazı şeyleri yapamıyorum ama ben kendimce bir çözüm buldum. Mesela, ülke ülke gezmek istiyorum yabancı dil öğrenmek istiyorum. Başkalarının yaşam tecrübelerinden kitaba aktarılmış kitapları okuyorum ve gezemesem de yazarın kitabını okuyarak gezebiliyorum. Veyahut yazarın yemekleri anlatış  betimlemelerinden yiyemediğim  yemeğin nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorum. Kısacası hayat kısa ve dünya da bir çok şeyi bilmeden yaşayamadan gidicez.

Kendinize şunu sormanızı istiyorum gerçekten yaşıyor musunuz?

Aynı gün doğmuş ve aynı gün ölmüş iki insan düşünün, biri köyde kalmış ve köyden hiç dışarı çıkmamış(burada hayıflama söz konusu değil,  bende köy çocuğuyum )diğeri ise hem köyde kalmış hem farklı meslek gruplarında çalışmış, ülkeler gezmiş, farklı kültürler tanımış, dil öğrenmiş , kitap yazmış vesaire çoğaltabiliriz. Sorum şu hangisi zamanını daha iyi değerlendirmiş ya da sizce dünya da aynı zamanda yaşamış olmalarına rağmen sizce kaç insan hayatı yaşamış .

Peki ya sen kaç insan hayatı yaşadın?

sezer gönülal
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bunu Yaptığında Hayatın Değişecek!
Bunu Yaptığında Hayatın Değişecek!

Bunu Yaptığında Hayatın Değişecek!

Sonraki
Mutlu Oldum 🤩

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.