Z KUŞAĞINI ARTIK YARGILAMA

Başlıkta yazdığım gibi z kuşağından bahsedicem. Her daim büyüklerimizin yargılayıp,eleştirdiği z kuşağı…

Söze şöyle başlamak isterim ki insanların  bir kısmı z kuşağının gelecek olduğunu söylerken bir kısımda “gençlik nereye gidiyor” tabiriyle işe yaramaz boş işler peşinde koşan bir kesim olduklarını ileri sürüyor.Aslında bunu söyleyen kısım biraz haklı olabilir. Çünkü sosyal medyada yada çevremde gördüğüm kadarıyla bazı gençler ailesinin gerek baskısı gerek ilgisizliğiyle onları kendilerinden uzaklaştırp yanlış insanlarla tanışmalarına sebep oluyorlar. Buda gençlerin bir anlık heyecana kapılıp hayatlarına sebep oluncak hatalar yapmasını tetikliyor.Ve gene ailelerimizin bizi  komşuya hava atmak amacıyla yada komşu bir şey demessin diye hayallerimize karşı çıkmaları da oluyor.Saçmalığa bakar mısınız komşu bizi 15 dk övcek diye biz kendi istediğimiz gayelerimiz değilde başka insanların görmek istediği şekle sokuluyoruz.Demek ki aile hayatımızda ne kadar önemli bir faktör…

Neyse aslında buralara kadar girmicektim ama istemeden söyleyiverdim.Çoğunluk ailerimizi oluşturan bu kısım bizi işe yaramaz olduğumuzu söylüyor. Bende bir z kuşağı olarak şunu düşünüyorum ki gerçekten boş insanlarla boş işlerle yaratıcılıktan uzak gençlerimiz var yada yaratıcılıktan uzaklaştırılan.Ama insanlar her zaman ki gibi yanlış olan kısmı görür.Ama insanlar bu yanlış şeyleri büyütüp olumsuz eleştirip yapıp farketmeden yüceltmezlerse başarılı bazı gençelrimizi görebiliriz.Yada gelecekleri için çalışan boş durmayan gençlerimizi görmeye başlarız ve bundan ülkece gurur duyarız. Tabi bazen de bu geleceğin gençlerini özgünlüklerini,yaratıcılığını,düşüncelerini,eleştirilerini önemseyecek bir eğitim sistemine de sahip olmamız  gerekiyor.Emin olun ki bu bir yerlere gelip para kazanmak için girdiğimiz sınavlar çoğu gençin hayalini yıkıyor.Umarım ilerde ki nesle güzel bir eğitim bırakırız tabi buda bize bağlı değil mi.

Bizi her daim yerin dibine sokan çevremizden çıkıp bizi gelecek olarak gören büyüklerimize ihtiyacımız var. UMARIM HERKES MUTLU BİR YAŞAM VE NE OLURA OLSUN HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞAN BİREY VE O BİREYLER YETİŞTİREN  FERTLER OLURUZ.

okur

Yazar: ASYA

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.