Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek Ne Derecede Etkili?

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek Ne Derecede Etkili?

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek Ne Derecede Etkili?

⭐️Dil öğrenimine dair yanlış bilinenlerin başında yurtdışı konusu geliyor. Herkes yurtdışında bir dil okuluna gitmenin bu işin sırrı olduğunu düşünüyor. Fakat son zamanlarda yurtdışında dil okuluna gitmiş ve kayda değer gelişim gösterememiş birçok öğrenci mevcut ve konuyla ilgili kendi görüş ve deneyimlerimi paylaşmak istedim.

⭐️Yurtdışında dil okuluna gitmek, Türkiye’de dil okuluna gitmekten farklı değil ve büyük zaman kaybı. Çünkü dil öğrenirken işin büyük kısmını sizin yapmanız gerekiyor. Saatlerce sınıf ortamında bir eğitmeni dinleyerek kaybedeceğiniz zamanı, dil becerilerinizi aktif olarak geliştirmek için kullanırsanız çok daha hızlı ilerleyeceksiniz.

⭐️Ayrıca dil okulunda sürekli diğer öğrenciler tarafından dilin yanlış kullanımına maruz kalacaksınız. Ve yüksek ihtimalle öğrendiğiniz dile odaklanmak yerine, yeni şehri keşfedip oranın tadını çıkartacaksınız.
Yurtdışında ne yollar, köprüler, binalar size dil öğretebilir, ne de dil okulundaki öğretmen ve diğer öğrenciler. Dili ancak siz bireysel çabanızla edinebilirsiniz.

⭐️Ben yurtdışına ancak dilde iyi bir seviyeye geldiğinizde  gitmenizi öneririm. Böylece dilinizi yoğun bir şekilde pratik yapma imkanı bulursunuz. Ayrıca yine dil okulu yerine, iş, staj, hobi vb. organik imkanlar oluşturmanızı tavsiye ederim. Aksi halde dilinizi geliştirmek bir yana, bildiğinizi de unutabilirsiniz…⭐️

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sensizlik Savaşı

Sensizlik Savaşı

Sonraki
kooplog Moderasyon Politikası
Moderasyon Politikası

kooplog Moderasyon Politikası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.