Yüklerinizden Kurtulun!

Hepinize merhabalar değerli okuyucularım;

Sizlere şöyle bir soru sorarak yazıma başlamak istiyorum. Elinizde yanan , kor halindeki bir demiri tutabilir misiniz? Elbette tutamazsınız dimi. peki şöyle bir soru daha sorsam içinizde tutuğunuz yüklerin farkında amısınız? Bazılarınızın ne yükü biz bir şey tutmuyoruz ki içimizde dediğinizi duyar gibiyim şimdi de sizlere içimizde ne gibi yükler tutuyoruz bunları anlatmaya çalışacağım.

Hepimiz bu yaşımıza gelene kadar  çeşitli olaylar yaşadık, bu olaylar sonucunda hayal kırıklıkları, kızgınlıklar, pişmanlıklar, öfkeler, kaygılar, korkular, endişeler gibi bir çok olumsuz duygular yaşadık. Sizce bu duygularımızdan kurtulabildik mi ? Üzülerek söylemeliyim ki geçmişten kalan bu duygularımızdan tam anlamıyla kurtulamadık. Hayır biz eskiye dönük bir şey hissetmiyoruz, bu duygularımız aklımıza bile gelmiyor diyorsunuz içinizden dimi . Peki neden böyle diyorsunuz şimdi de buna cevap vermeye çalışayım.

Bizi üzen, öfkelendiren kısacası bizi derinden etkileyen olaylar yaşadığımız zaman bir süre sonra bu yaşadıklarımızı unuttuğumuzu zannediyoruz ama unutmuyoruz  tabiri uygunsa sadece üstünü örtüyoruz. Peki neden çözüm yolu bulmak yerine sadece üstünü örtüyoruz? Hepimizin farklı aileleri var, hepimiz farklı kültürlerde yaşıyoruz. Belki de çevremizde bizi anlayabileceğini düşündüğümüz kişiler yok o yüzden de duygularımızı , sorunlarımızı paylaşmak yerine içimize atıyoruz , ya da  duygularımızla, sorunlarımızla yüzleşmek işimize gelmiyor , işin kolayına kaçıp duygularımızı içimize atıyoruz ve adeta bir yük gibi içimizde taşıyoruz. 

Peki bu içimizde taşıdığımız yüklerin bize büyük bir zararı olduğunun farkında mıyız? Bazılarınız ne gibi zararları var dediğinizi duyar gibiyim , hemen söyleyeyim . İlk olarak duygusal ve psikolojik anlamda çöküntüye gireriz, intiharların büyük bir çoğunluğu duygusal bunalımlar sonucu meydana geliyor bunlar işin ruhsal boyutlarıydı bir de bizden çıkan somatik kısımları var bunlar ise; Kanser, migren, panikatak , ülser gibi daha pek çok sayabileceğim hastalıklara yakalanmamıza sebep olur yani özetle hasta oluyoruz. Şunu unutmayın ki ” Mutsuzluk Hasta Ediyor”.

Peki şimdi sizlere tekrar soruyorum ; Bu şekilde hasta olarak yaşamınıza devam etmek ister misiniz? Elbette istemezsiniz . Sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilmeniz için lütfen yüklerinizden kurtulun, geçmişten gelen duygularınızın esiri olmayın , bu duyguların sizi mutsuz etmesine izin vermeyin. Şunu unutmayın ki hayat çok kısa ve mucizelerle dolu, Haydi şimdi yüklerinizden kurtulmanın tam zamanı!

Yazımın sizlere faydalı olabilmesi ve en kısa zamanda yüklerinizden kurtulabilmeniz dileğimle:) Bir sonraki yazımda buluşmak üzere…

 

GULNUR SEPİN
Subscribe
Bildir
33 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnternetin Bir Başka Yüzü; Dark Web (profesyonel tanım)

İnternetin Bir Başka Yüzü; Dark Web (profesyonel tanım)

Sonraki
MİMARİ YAPILAR: Lotus (Bahai) Tapınağı-Hindistan

MİMARİ YAPILAR: Lotus (Bahai) Tapınağı-Hindistan

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.