Ünlü YouTuber ve Fenomen Enes Batur’a Soruşturma Şoku!

YouTuber Enes Batur'a Soruşturma Şoku!

YouTuber Enes Batur’a Soruşturma Şoku!

Enes Batur bildiğiniz üzere 20.10.2018’de bir video yayınladı. Ancak ne yazık ki bu video diğerleri gibi güldürmedi, birçok youtube izleyicisinin tepkisini almasına sebep oldu. Birçok kişinin şikayeti üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Enes Batur hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘kişilerin huzur ve sükûnunu bozma’, ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarında soruşturma başlattı. Ancak Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Enes Batur’un Antalya’da ikamet etmesi ve şikayetlerin artması ile yetkisizlik kararı vererek soruşturma dosyasını Antalya Cumhuriyet  Savcılığına yönlendirdi. Enes Batur ise toplumda aldığı tepkilerden ötürü her ne kadar 20.10.2018 tarihinde paylaşmış olduğu videoyu silmiş olsa ve sosyal medya hesabı üzerinden özür dilese de tepkilerin önüne geçemedi.

Durum öyle bir hal aldı ki ikinci sinema filminin çekimlerinin iptal edilmesine sebep oldu. Hatırlayacağınız üzere geçen sene 2018‘in ilk günlerinde ocak ayında ‘Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi’ vizyona girmiş ve izleme fırsatı bulmuştuk ve film hasılatı 17 milyon 463 bin 423 TL olarak en çok izlenen yapımlardan biri olmuştu. Filmin konusu ise tam bir youtuber filmi diyebileceğimiz Enes Batur yaşam öyküsünden esinlenerek senaryolaştırılmış idi. Filmde Enes Batur içine kapanık okulda dışlanan bir çocuktu. Enes Batur henüz altı yaşındayken babasının kendisine bilgisayar alması ile kendisine ayrı bir dünya yaratır. Henüz çocukken okulda da dışlanmasından ötürü  herkes tarafından sevilmenin hayalini kurar. Ancak hayalini ailesinin desteklememesi üzerine ÖSS’ye hazırlanması için baskı görür. Filmin adı da tam buradan geliyor diyebiliriz. Enes, ya youtuber olarak hayallerine kavuşacak ya da gerçeği seçerek ÖSS’ye hazırlanacaktır. Enes Batur, ilk film bu kadar ilgi görmesinden dolayı Mart ayında katıldığı bir TV programında ‘Enes Batur İle Hayal mi Gerçek mi?’ filminin devam filminin çekileceğini hayranlarına duyurmuştu. Peki, Enes Batur kariyerinin bu kadar zirvesine gelmiş iken nasıl bir video çekti de olay bu durumlara geldi dersiniz…

Ünlü YouTuber ve Fenomen Enes Batur'a Soruşturma Şoku!

Söz Konusu Video Bir Şaka mıydı?

Enes Batur’un 20.10.2018 tarihinde gizli bir kamera ile çekmiş olduğu bu olaylı videoyu izlediğimizde kendisinin öz amcasına hakaret ederek ailesiyle alakalı bazı imalar yaptığını görüyoruz. Tabi ki yapılan hakaret üzerine ikili arasında fiziksel bir kavga yaşanıyor. Olaylı videonun sonuna geldiğimizde ise Enes Batur amcasına yaptığının bir şaka olduğunu söyleyip özür dilediğini görüyoruz. Enes Batur bu olaylı videoyu silmiş ve fanlarından özür dilemiş olsa bile toplumun tepkisinden nasibini aldı. Okumuş olduğum İHA’ nın bir haberine göre Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar oğlunun söz konusu olaylı videoyu izledikten sonra kendisine karşı olumsuz bir tavır sergilemesi ve bunun üzerine Enes Batur hakkında suç duyurusunda bulunmasıdır. Durumun bu kadar ciddi, vahim bir hal alması üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı harekete geçerek haklı olarak Enes Batur hakkında bir soruşturma başlattı. Ancak Enes Batur ‘un Antalya’da ikamet etmesi üzerine dosya Antalya Cumhuriyet Savcılığına yönlendirildi. Görünen o ki bugünün youtuber fenomenleri youtube’u sadece yetişkinlerin değil çocukların da takip ettiğini dikkate alarak yayınlar yapmalılar. Peki, olaylı videonun yaratıcısı Enes Batur kim kısaca bir hayatına göz atalım.

 

Enes Batur Kimdir?

Polis bir babası ve hemşire bir annesi olan Enes Batur, 9 Nisan 1998 doğumlu. Youtube hesabında paylaşmış olduğu eğlenceli ve komik videolar ile  kısa sürede popülerler ligi yakalayan Enes Batur, ilk olarak bilgisayar ve konsol oyunları ile tanındı. Neredeyse her türlü içerik yaratan Enes Batur, henüz 20 yaşında olmasına rağmen yaklaşık 8 milyon 830 bin takipçiye sahip. Enes Batur uzun zamandır kendisi gibi Youtuber olan makyaj üzerine videolar paylaşan Başak Karahan ile beraber… Videoları ile hit olan Enes Batur şu an Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitimine devam ediyor.


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir