YouTube Kullanıcıların Şikayetlerini Bitirecek Yeni 3 Özellik Açıkladı

YouTube Kullanıcıların Şikayetlerini Bitirecek Yeni 3 Özellik Açıkladı

Video izleme platformu YouTube, üç yeni özellik sayesinde kullanıcılarına daha iyi hizmet vereceğini açıkladı.

Kullanıcıların şikayetlerinden yola çıkarak geliştirilen özellikler, YouTube’un algoritmalar vasıtasıyla öneri olarak sunduğu kanallar ve tercihlerle ilgili. Böylece YouTube, kullanıcılara ana sayfadaki videolar ile sıradaki videolar üzerinde daha fazla kontrol yetkisi verecek. Birinci yenilik, doğrudan ana sayfada olacak. Kişiselleştirilmiş önerileri temel alan bu özellik, kişisel zevkler doğrultusunda aranan videoların daha hızlı bir biçimde bulunmasına imkan sağlayacak.

Bu özellik önce Android telefonlarda kullanıma girecek. İkinci özellik, pek çok kullanıcının bıktığı “kişiyle alakasız kanalları önerme” ile ilgili. Bu özellikle kişi, artık kendi ilgi alanı dışındaki kanalları öneri olarak görmek zorunda kalmayacak. Ana sayfadaki bir videonun yanında bulunan üç noktalı menüye tıklayıp “kanal önerme” (“do not recommend channel“) şıkkını seçtiğinizde bu özellik aktifleşecek. Bu yeni özellik, bugün itibariyle Android ve iOS için YouTube uygulamasında global kullanıma sunulacak.

YouTube Kullanıcıların Şikayetlerini Bitirecek Yeni 3 Özellik Açıkladı

Kanal Sahiplerini Daha İyi Tanıyacaksınız

Son yenilik ise, kullanıcılara kanal sahiplerini daha iyi tanıma imkanı sunuyor. Bu özellik sayesinde kişi, daha önce görmediği kanallardan kendilerine önerilen videolar hakkında daha fazla bilgi alacak. Böylece kullanıcılar ile kanal sahipleri, benzer ilgi alanlarına sahip olan diğer izleyicilerin geçmişte neleri sevdiklerini ve neleri izlediklerini görebilecek. Videonun altındaki bir kutu, önerilen bu videolar hakkında daha fazla veri sunacak. iOS için aktif olan yazılım, Android için henüz aktif henüz kullanıma uygun değil.

Önerilen İçerik: YouTube’dan Yeni Adım: YouTube Premium

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum