YOL BOYUNCA

YOL BOYUNCA

Farz edelim ki bir yol boyunca sadece yürüyoruz. Sonu ne olacak, nasıl olacak fikrimiz yok. Ama hayalimizde de bizi bekleyen bir yer var. Ne olursa olsun göreceğiz o yolun sonunu. Sorum şu olacak: Bu yolun nasıl olmasını istersin? Çamurla kaplı mı yoksa çiçeklerle döşeli mi? Kimsenin çamur diyeceğini sanmıyorum. Ya aslında çamurun dibinde çiçekler açmayı bekliyorsa…

Hayatımızda hem çamur var hem de çiçek. Çamurlu yol zordur, yıkıcıdır, güçlü olmayı gerektirir. Yorulduğunu bilsen bile yürümekten vazgeçemezsin. Çünkü bilirsin batacağını. Çiçekli yol biraz daha sakinlik sağlar. Etrafın tadını çıkara çıkara yürürsün. Bence çamurlu yol daha çok şey katar hayatımıza. Verdiğin emeğin geri geldiğini gördüğün zaman aslında çamuru çiçeğe çevirebildiğimizi de fark ederiz. Dedim ya çamurun dibinde açmayı bekleyen çiçekler var diye. Alır çıkartırsan o çiçekleri ne çamur kalır ne de acı. Ama ne olursa olsun yola devam etmek lazımdır ucunda batmak da olsa. 

Neden bunlardan bahsettim: Flüdümü ilk üfleyişimi, bu bloğu ilk açtığım zamanları hatırlıyorum da şu an geldiğimiz nokta gerçekten çok iyi. Ve elle görülür sonuçlar doğuruyor. Türkiye dışından takip eden dostlar var-özellikle Belçika-. Kesinlikle keyfi açmıştım. Belki 3-5 kişiye ulaşır ne ala. Açalı 4-5 ay oldu ve yüzlerce kez siteme girilmiş, videolarım izleniyor. Ve maddi olarak da geri dönüş almaya başladım. Bunun manevi hazzını anlatamam size. Diyorsunuz ki ”BEN YAPTIM. KİMSEYE İHTİYACIM YOKMUŞ DEMEK Kİ.” 

Hayatımda olan insanların çoğu zarar veriyormuş bana. Size bunu kanıtlayamam ama hissediyorum o enerjisizliği. O yüzden kendimize yönelmek ve belirlediğimiz YOL BOYUNCA ne olursa olsun ilerlemek çok önemli. Teşekkür ederim destekleriniz için. Ve inanıyorum daha da güzel noktalara geleceğimize.

yazar

Yazar: Dt.Şaziye KAPLAN

''Her insan mükemmeldir.'' -MAVİ-

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.