Yol !!!

           Çabalarının karşılığını almak istemek kadar doğal ne olabilir ki?

Senelerce uğraşmışsın, emek vermişsin buralara kadar kelmişsin bundan sonra pes mi edeceksin ? Bu yakışır mı sana ? Her düştüğünde  daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmalısın . İçindeki heyecanı enerjiyi hiç kaybetmemelisin .Bugün şimdiye kadar yaptıklarımın ve yapacaklarımın bir başlangıcı olsun …..

Bir yol var…. Yolda daha güçlü yürüyebilirsem şimdiye kadar yapıp neden olmadı keşke olsaydı diye üzüldüğüm her şeyi unutabileceğim bir yol . Belki de hayatımın dönüm noktası olacak bir yol . Çok çalıştım çok emek verdim şimdiye kadar . Bu maddi ve manevi yorgunluğumun artık bir karşılığı olmalı diye düşünüyorum . Bazen içimden deliler gibi ağlamak geliyor başka yol seçseydim de acaba aynı hisleri yaşar mıydım diyorum . Ya da çevremdeki insanların yolları neden bu kadar taşlı değil diyorum . En son dönüp dolaşıp her şeyi nasip, kader ,kısmet diye bağlıyorum . Gerçekten de öyle değil mi ? Bizi yaratan rızkımızı da bir yerde vermemiş midir ? Olanda da olmayan da da her şey de bir hayır aramak gerektiğini düşünüyorum .  

     Sizleri seviyorum kıymetli okur yazar arkadaşlarım . Hepimizin yolu karanlıktan aydınlığa çıksın .Çiçekli yollarınız olsun. Daima karşınıza güzel insanlar çıksın hoşça kalın . Sevgiyle kalın …….

okur

Yazar: Saliha

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.