Yoksulluk kaçınılmaz mı?

Yoksulluk ? yok olmakdan mı var olup yaşayamamaktan mı geliyor tartışılır benim fikrimi soracak olursanız yok olmaktan geliyor hayat sizin istemediğiniz yaşamaktan korktuğunuz ne varsa önünüze sunuyor size sadece bakakalıp uzun uzun dalmak çaresizlik kalıyor yoksulluk dan bir kaç cümle ettim peki ya bu yoksuzluk sadece para anlamında mı sadece insan parası yokken mi yoksul sefil olur ? 

düşünmedin değil dimi sevgiden yoksul merhametten yoksul aşktan yoksul ana baba dan yar dan yoksul açan çiçekten doğan güneşten yoksul ….

say say bitmeyen yoksulluklarımız var aslında bildiğimizi sandığımız kendimizi tanıdığımızı düşündüğümüz ama bir o kadar da kendimizden yoksul olduğumuz anlar işte öyle bir çıka gelir ki nasıl yalnız nasıl mutsuz çaresiz kalırsın düşüne durursun.

 Bu yoksulluk ne zaman biter ne zaman tam olurum ?

Tam olmak tam olmaya çalışmak hayat bu döngünün içinde eksilirsin çoğalırsın ama sen hep yoksul kalırsın ne para ne sevgi ne doğan güneş seni tamamlamaz bir yanın eksiktir doyumsuzluktan gelme bu eksiklik insanoğlu yoksulluktan kaçamaz gelir kapını çalar seni uyandırır döner durursun 

bir de en kötüsü o doğan güneşin yoksulluğu işte o zaman kederin yüzü ışık olur sana bana  

bir insan nasıl olurda güneşi görmez bir insan bir insan der gider

 uğurluyorum satırlarımı uğurluyorum sözcüklerimi kalbinize    

Aleyna
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dış Görünüş bize Ne İfade Ediyor ?
Sonraki
Mart'tan Esintiler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.