Yeter Artık Erol Bulut!!!

Bu yazımda objektif bir şekilde bir belki de binlerce Fenerbahçe taraftarının isyanından bahsedicem. Ben senelerdir başta Fenerbahçe olmak üzere futbolu takip eden bir spor severim. Son yıllarda hiç Fenerbahçe’ye yakışmayan teknik direktörler görev yapıyor ve yönetim radikal kararlar almakta nedense zorlanıyor. Erol Bulut geçenlerde basınla yaptığı bir toplantıda yaptığı açıklamalar çok iddialıydı. Yok 4-5 ayrı planım var, yok beni eleştirenler futbolu bilmiyor. Kimse kusura bakmasın ama benim bildiğim Fenerbahçe’nin oyun planları duran toplar, kornerler ve sağdan, soldan yapılacak ortalar olamaz. Hele bir açıklaması net Fenerbahçe seviyesinde bir teknik direktör olmadığını gösteriyor. O açıklama ”23 puan verseler kabul ederdik”. Sen Fenerbahçe teknik direktörüsün nasıl şampiyonluk adayı bir takım o puanı kabul eder. Ben Fenerbahçe taraftarı olarak kabul etmiyorum. Erol Bulut kendisi fiziken Fenerbahçe’ye gelmiş ama oyun bilgisi olarak Alanyaspor ve Yeni Malatyaspor’da kalmış. Deplasman karnesi iyi diyordu. Sezon başından beri 2-3 deplasmanda oyuncular kurtardı. Ya son dakikada Perotti penaltı aldı kazandık ya oyuncuların bireysel performansı iyidi kazandık ya da Altay devleşti kalesinde öyle kazandık. Bir teknik direktör dokunuşu görmedik sezon başından beri.

Teknik direktörün suçu olduğu kadar oyunculardaki düşüşte gözle görülür seviyede. Türkiye Kupası’nda Karacabey maçında bile rakip kendi kalesine gol atıyor öyle tur atlıyor Fenerbahçe. Artık görünen köy kılavuz istemez. Oyuncularda küsmüş, isteksiz bir haldeler. Sezon başında ne kadar istekli, arzulu bir takım varsa sahada şimdi o kadar isteksiz bir takım. Oyun içinde isyan eden oyuncu yok.

Uzun lafın kısası Fenerbahçe’de Erol Bulut gitmediği sürece ne iyi oyun ne de galibiyet göreceğimizi zannetmiyorum. Belki galibiyetler alırız ama anca oyuncular gününde olacak da o ortalara biri kafa vuracakta gol girecek anca böyle. Eğer şuan radikal kararlar almayıp hala Erol Bulut değiştirilmezse bu seneki kaçacak olan şampiyonlukta ne kadar iyi transferler yapmış olsalar da yönetime yazar.

okur

Yazar: fkorpe

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

3 yorum

Yorum Yazın
  1. Erol Bulut küçük takımlar için büyük hoca. Volkan Demirel, Selçuk şahin, Mehmet Yozgatlı ile de yollar ayrılmalı. Ali Koç herhalde kulüp tarihinde taraftarların en çok desteklediği ama tam bir hayal kırıklığı olan bir başkan oldu. Bence seneye yapılacak genel kurulda başkanlığı bırakmalı. Aziz Yıldırım gibi masaya yumruğunu vurduğunda herkesin susacağı bir başkan gelmeli.

    • Doğrudur kardeşim ama sorun bu sene yönetimle alakalı değil Erol Bulut’un kendisi büyük takım hocası değil. Yönetimi şöyle eleştirebilirim ekonomik açıdan yapabileceklerin en üst sınırını zorluyor olabilirler ama sportif açıdan başarısız bir yönetim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.