in

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Cum

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı kararıyla kapatılmasını eleştirdiği paylaşımını silip özür diledi.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan Twitter’da bunu yazdı:

“İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılmış. Zaten çok berbat bir eğitim sistemi var ülkede. 40 yıllık bir birikimin siyasî mülahazalara kurban gitmesi kötü. Kurucularının siyasî konumu yanlış olabilir ama ülkenin medeniyet birikimini özümsemiş bir üniversitenin kapatılması vebaldir”

Kaplan’ın özür mesajı

“ÖZÜR

Önceki tweeti sildim. Silmek zorundaydım. Özür dilerim. Bu kadar hakareti hak edecek biri değilim. Yanlışa yanlış, doğruya doğru, dedim hep. İlkem bu. Siyasetin de siyasetçilerin de peşinden koşturmadım. Beni bu kuyuya çekmeyin lûften. Derdim hakikat, gerisi teferruat”

Bir kişinin AKP’nin yaptığı siyaset e isyan etmemesi için mal olması gerek. İçinde azıcık da olsa vicdan ve merhamet varsa bunların yaptığı siyaset’e yürekler dayanmaz.

Yani adam düşüncesini yazmış, ve sonra özür dilemiş. Bu zat köleleşmiş. Hani özgürlük, hep söyledik bu ülkede, insanlar 18 ‘yıldır suskun konuşamıyor, çünki ya içeri atılıyor ya’da özür dilemek zorunda kalıyor. O zaman bu yönetimin ve bu sistemin adı nedir.??……

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.