Yaza Hazırlık: Eski Kotlar Yeni Şortlara Dönüşsün

Yaza Hazırlık: Eski Kotlar Yeni Şortlara Dönüşsün

Haziran ayı resmen geldi! Her yer cıvıl cıvıl ve sıcacık oldu. Peki bu güzel yaz günleri için gardrobun hazır mı? Eğer bu yazıyı okuyorsan cevabın yüksek ihtimalle hayırdır ve yaza hazırlık yapmaya ihtiyacın vardır. Ama endişelenmene gerek yok. Sana anlatacağım pratik yöntemlerle hem gardrobun hem de sen yazın yıldızları olucaksınız!

Öncelikle herkesin dolabında kesin giymediği ama atmaya/vermeye kıyamadığı jeanleri vardır diye düşünüyorum. Kotun kalitesini, rengini beğenip ya da verilen fiyattan dolayı atamadıklarımız/veremediklerimiz olmuştur.  Artık kullanmadığınız o kotları yeni şortlara dönüştürme zamanı! Yapacağımız işlemler hem çok zaman almıyor hemde çok pratik. Hemen başlayalım o zaman!

Gerekli olan malzemeler; eski kotunuz, makas, cımbız ve sabun (fosforlu kalemde olabilir, kotun üzerinde belli olabalicek herhangi bir kalem). İlk olarak eski kotunuzu giyin ve üzerinizde şortunuzun uzunluğunun ne kadar olmasını istiyorsanız sabunla ya da rengi belli olan bir kalemde enine doğru çizin. Boy uzunlulğunu belirledikten sonra çıkarın ve makası elinize alın. Dikkatlice işaretlediğiniz çizginin üzerinden yavaşça kesin. Keserken kotların birleşim yerindeki dikiş kısımlarında biraz daha fazla güç ugulamanız gerekebilir. İki tarafıda kesikten sonra cımbız yardımıyla uç kısımlardan tek tek kotu aşağıya doğru çekin. Kotun iplikleri ince ince çıkacaktır ve bu görüntü salaş,cool bir hava katacaktır. Cımbız işlemini istedğiniz kadar yapabilirsiniz orası sizin zevkinize kalmış. Çok az iplikli olsun isterseniz az cımbız işlemi yapabilirsiniz.

Uçları yırtık sevmem ben daha sade olsun diyorsanız eğer; şortunuzun boyunu ayarlarken iki parmak kalınlığında istediğiniz boydan daha uzun işaretleyin. Böylece bu bizim katlama payımız olacaktır. Kesim işlemini yaptıktan sonra bu paydan geriye doğru kotunuzu katlayıp ister elinizde isterseniz dikiş makinasında bu kısmı dikebilirsiniz. Böylece uçları katlı bir şort elde etmiş olacaksınız.

Artık sizde dolabınızda yaza hazır! Eski kotlara elveda, yeni şortlara merhaba! Güzel günlerde kullanın. Sorularınız, önerileriniz için yorum kısmında sizleri bekliyorummm.

Önerilen İçerik: Moda Sektörünün Geleceği Kiralık Kıyafetler Olabilir mi?

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.