Yaz

Mevsimler değişiyor. Bu yaz başka yaz. Ama biraz da olsa yaz. Bir kaç kelime bile olsa. Geçen senelerden daha başka yaz. Daha sıcak yaz. Geceleri yıldızlı yaz.

Neşelerine neşe bu yaz. Bunu yaz. Hüznün asık olmasın. Hüznünü asıp bir kenara yaz. Gözlerinden karlar yağarken yere damlamadan buharlaşmalarını yaz. Bu sene yaz.

Bugün yaz, şimdi yaz ama bu yaz başka yaz. Yıldızlar döküldü gece gözlerinden. Bu yaz başka yaz. Sen yaz. Kelime kelime, harf harf yaz. Mesela gözlerine bir deniz yaz, bana okyanus. Bir kenarda yaz. Bir kenarda dokun yıldızlara. Ömür iki yıldız arasında. Sen bir ömür yaz. Ama bir yaz. Tek bir şey yaz. Beni yaz. Ben dokunurum okyanus gözlerine. Bu okyanus sana derin, bana yaz.

Bir kış düşsün mesela ellerinden. Bir elinde kış olsun, bir elinde yaz. Bir kahveye dokunsun elin, telvelerinde yaşamak olsun, yaz. Mevsim değişir sen kalanları yaz.

Bugün bitmek üzere, sen sana güneş olanları yaz. Hem ne var bunda. Sen cebinde kar taneleriyle topladığın çiçeklere yaz. Bakarsın çiçeklerine umut doğar. sen çiçeklere bir ömür yaz. Bittiğini düşünecek olursan eğer bu yaz, gelecek bir mevsim yaz. Neşene toprak örtmesinler çünkü çiçeklere umut güneş, sana heves yaz. Bir dere yaz, kenarında çiçekler. Üzerinde uğur böcekleri. Dileklerin en güzeli sen, bana yaz.

okur

Yazar: C.O

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.