YAV BU İNSANLAR NİYE HAYAL KURUYO

Kaynak belirtilmedi

Neden kurmasın diye bir soruyla başlıyorum.O kadar çok şey düşünüyoruz ki neden hayal kurmayalım.

Kendimizi bildigimiz günden beri hayal kurmaya başladık ve kimimiz o hayalleri geçekleştirdi, kimimiz de hala hayal olarak kalmaya devam ediyor. Bence hayallerin bir sınırı yoktur veya sen busun o kadar büyük bir hayal kuramazsın diye kimse bişey söyleyemez. Tabi bu normal bi zamanda gerçekleşir. Ama bizim ülkemizde bu böyle degil.Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz , samimi ,cana yakın,vatanını seven insanlarla dolu…Ama konu bu tür şeylere gelince, yani insanlık yapmaya gelince herkese bişeyler oluyo gibi.Her kim bir hayalinden bahsederse çevresinden mutlaka olumsuz bir dönüş alır. Hep böyle demiyorum ama geneli böyle arkadaşlar dürüst olalım. O yüzden genelde hayallerinizden,yapacaklarınızdan çok yakın çevreniz dışında bahsetmeyin diyorlar hatta yakın çevrenize bile bahsetmemek lazım bence , gerçekleşene kadar. Amaan ne var ki gerçekleşince söylersiniz şok olurlar hahaha. Mesela ben çevremde ki birine yapacagım şeyi söyledigim zaman yapasım gelmiyor,bu bir özellik mi  yoksa karşı tarafımdan gelen negatif enerjiler mi beni etkiliyor bilmiyorum. Her neyse , neden böyle acaba , neden insanlara bir şey başarmak istedigimizi anlattıgımızda düşünmeden hayır yapamazsın ama o bölümün ataması yok ki ,ama senin şunun eksik alamazsın çok pahalı gibi şeyler şeyler söylüyolar. Herkes çevresindekileri en iyi yerde görmek istiyor ama iş desteklemeye gelince duman oluyolar. Bence kıskanıyolar ya ne biliyim canım bunun bir sebebini bulmak çok zor  ya da kendileri başaramadıkları şeyleri sizin de başaramayacagını düşündükleri için diyolar,etraflarında başacak kimse olmadıgı için de diyo olabilirler her neyse .

İnsanlar neden hayal kurar ,gerçeklerden bir nebze olsun kaçmak için , kendilerine o akıllarında geçen gücü yükleyebilmek için. Çünkü hayal kurunca o istedigimiz şey her neyse ona daha çok odaklanıyoruz ve daha çok baglanıyoruz ve bu da bizi başarıya götürüyor.Çok da hayal kurmamak lazım, gerçekleri unutmamak lazım yoksa duvara çarpabiliriz. Kimileri gerçekte yapamayacagı şeylerin hayallerini kurarlar sadece bir anlık mutlu olmak için , kimileri gerçekleştirebilecegi hayaller kurarlar.Siz hangi taraftasınız? 

İnsanlar gerçekleştirmek istediklerini gerçekleştiremedikleri için hayal kurarlar.Durumu olmayan bir insanın hayal kurmaktan başka şansı yoktur veya kimsesi olmayan birinin.Ama zenginlerde öylemi hayal kuruyo hop ertesi gün gerçekleşmiş öyle hayal olmaz olsun .Küçümsemek degil bu arkadaşlar , elbette onların da vardır daha zor ulaşacagı hayalleri .Ben çocukken keman çalmayı çok istemiştim  ama durumumuz yeterli olmadıgı için alamamıştık.Şimdi durumu iyi olan biri için bence bu hayal degil ki hemen ulaşabiliyor. Yani hayal kelimesi herkeste farklı demek bu.Benim istedigim şey belki senin elinin tersiyle ittigin bi şeydir , bu düşünce çok acımasızca bence ama hayat bu arkadaşlar , hayat böyledir. Şans işte biraz , kader umarım herkese güler diyelim.

 

Ne demiş  Einstein ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi degil.’ Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin.

 

 

 


 

 

Zynepl
selam ben zeynep , 22 yaşında hayatta kalmaya çalışan biri . Kitap alıntıları paylaştıgım instagram sayfama bakmak isterseniz @zeeymiik sayfama göz atabilirsiniz.:)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Takıntılı olduğun kişiyi unutmak için ne yapmalısın 10 madde

Takıntılı olduğun kişiyi unutmak için ne yapmalısın 10 madde

Sonraki
Herkesin bir sevgiye ait dili vardır.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.