Yaşamak İçin Bir Sebep

Umut; hayal kurmaktır, gerçek olmayan bir kavramdır fakat insanlar umut olmadan geleceğe bakamaz. Bazen biri hissettirir bu duyguyu bazen ise kalbimiz bize söyler umutlu olmayı. Birçok kez yeniliriz, darbe alırız ve geleceğe karşı karamsar oluruz. Bizi bu durumdan kurtaran tek şey umuttur yani hayal kurmaktır. Gerçek olmayan bir şey değil miydi bu? Neden insan sürekli hayal kurmaya ihtiyaç duyar? Çünkü insanlar gelecekte iyi şeyler olmasını ister. Bazen güzel şeyler düşünmek insana haz verir. Olmayacağını bile bile düşünmeye devam ederiz çoğu kez.

İnsanlar hayal kurmaktadır dedik. Fakat bazıları bu hayaller için koşarken, bazı insanlar sadece rüyasında yaşar.  Rüyasında yaşayan insanlar hep başka birilerine ihtiyaç duyar, yalnızlık onlar için ölüm gibidir. Hayallerinin peşinde koşan insanlar ise güçlü insanlardır ve hayallerini hep canlı tutarlar. Şuan ve geçmişten birçok başarılı insan sayabilirim. Bu başarılarının arkasındaki en önemli unsur umutlu olmak ve hayal kurmaktır. 

Hayal kurmak yaşamak için bir sebep olduğu gibi ölüm için de bir sebeptir. Her filmin sonu iyi bitmez. Filmin sonu kötü bittiğinde önemli olan o filmin içinde yaşamayı bırakmaktır. Yeni filmler, yeni hayaller kurabilmektir önemli olan. Tüm bunlar için sabır gerekiyor. 

Birçok kez bazı olaylardan sonra isyan etmişizdir. İsyan etmek, bir olaya karşı direnmektir, zamanı durdurmaktır. İsyan eden birisi için zaman durmuştur, hayatı olduğu yerde kalmıştır. Fakat her zaman darbe alacağız hayatta. Önemli olan diz çökmek değil ayağa kalkabilme gücüdür. Ayağa kalkabilmek için ise yaşamak için bir sebep yani hayal kurmaktan geçmektedir. İsyan edip diz çökmektense, hayal kurun ve ilerleyin.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.