Yaşam Kırıklıkları

Selam.

Bugün hayatımın yeni günü olması ümidiyle yazıyorum. Aslında yeni kararlar aldığım için de denilebilir. Herkesin hayatında çok garip şeyler yaşanılıyor bu zamanlarda.. Benimki ise biraz farklı. Hayatımın her anında bütün duyguları aynı anda yaşamaya çalıştım. Bilmiyorum belki de bu yüzden bu şekilde düşünüyorumdur.

Az önce de dediğim gibi hayatımda bütün duyguları hep aynı anda yaşadım. Ve bunlarında beni olgunlaştırdığını düşündüm. Her zaman.. Ama sanırım bu hayat beni hiç büyütmemiş. Hiçbir zaman olmak istediğim insan olamamışım. Belki de ben reddettim. Çok mu fazla şey yaşadım? Ya da çok mu hızlı? Anlayamıyorum.

Bana kalırsa eğer ikisini birden yaşamayı tercih ettim hep. Aynı anda farklı yaşantılarda.. Kaç tane ben var içimde? Hangisi gerçek? Oturtamıyorum. Ve bunları kavramak için yeni şeyler deniyorum. Hayatın beni bir şekilde büyütmesi gerek.

Belki birileri benim büyümemde yardımcı olur. Aslında bu sadece bir istek. Asla gerçek olmayacak bir istek. Her yaşantımda kendime verdiğim bir söz. Amacım birilerine bağlı kalmak olmadı hiçbir zaman. Kendi istediğim gibi özgürce yaşayıp kendimi büyütmek istedim. Sanırım çok fazla yanılıyorum bu konuda. İnsan gerçekten tek başına nereye kadar anlam ifade ediyor. Tek başına olmak her zaman daha iyi değil midir? İçimdeki bu yaşam kırıklıklarını kendimi düzeltmeye uğraşıyorum. Kendimi birkaç gündür aşağılık psikoloji içinde bulduğumu sanıyorum. Kendimi onarmalıyım. Eski ruhuma geri dönmeliyim. Çok boktan bir yazı yazıyorum şu an. Ama kafamı boşaltmam gerekiyor.

Bunu okuyan insan(lar) vaktinizi çaldığım için sizden özür diliyorum. Ama benim yazıma düştüyseniz ve bir şekilde kendinizden bir şeyler bulabildiyseniz bu aşamaları beraber atlatalım. Yalansız ve sakince. Birbirimizi sorgulamadan.

İyi geceler.

29.21

okur

Yazar: Aleynaa

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.