YARIN YENİ BİR GÜN

Bugün belki her şey canınızı sıktı. Çok şeye üzüldünüz. Ama yarın yeni bir gün. Belki her şey değişir? Belki yarın beklediğiniz güzelliklerin yaşanabileceği bir gün olur?

Belki yarın günlerdir yağan kar-yağmur durur da güneş açar. Bahar havasını solur, güneşle coşarsınız yarın.

            Ya da mevsim yazsa, kavurucu sıcakların yerini serinleten, bereket saçan yağışların alacağı haberini duyarsınız meteorolojiden.

Bakarsınız ummadığınız bir yerden sevindirici bir haber gelir ve günlerdir kös kös oturduğunuz köşenizden, sevinçle fırlayıp, enerji dolmanıza neden olu.

Yarın çok sevdiğiniz bir insanı görebilir, bir dostunuzla paylaşacağınız çayın, sohbetin, ortamın güzelliği ile keyifli dakikalar, mutlu anlar yaşarsınız belki de?

Belki de yarın sonuçlanmasını beklediğiniz işten iyi para kazanan siz olursunuz. Beklediğiniz para ve başarı yarın sizi bulabilir.

Belki uzun zamandır galibiyet yüzü görmemiş olan takımınız yarınki maçında farklı skorla galip gelirde sizi sevinçle yerinizden zıplatır, marşlar söyletir.

Belli olmaz, belki de dünyadaki savaşların bittiği haberi verilir her bir yanda. Ateşkes ilan edilir tüm savaşanlar arasında.

Belki de ülkeniz kalkınma adına dev bir adım atar. Yeni işyerleri kurulur, iş imkanları doğar, yeniden üretir, kazanırız belki?

Bakarsınız yarın cehaletin hakim olduğu yerlerde medeni, aydın insanlarla dolu toplumlar oluşur.

Sanatın, sanatçının değeri bilinir, üretene destek verilir belki de? Yarın yeni bir şeyler olabilir.

Belki de yarın aşık olursun.

Ya da yarın çok sevdiğin bir tatlıyı yapmakla mutlu olursun. Tam da kıvamında olmuştur üstelik.

Hiç aklında yokken, durup dururken dilinin ucuna, kalemine geliveren kelimeler sana güzel yazılar, şiirler yazdırıp, güzel melodiler oluşturur belki de. Yarın bir şeyler üretirsin kendi çapında.

Belki de yarın bir şeylerde başarı elde edebileceğin bir gündür.

Bilinmez. Kesin olan bir şey var ki. Yeni yıla ya da yeni bir aya girer gibi yeni umutlar olur yeni bir günde. Gün bitmeden tükenmeyecek umutlar olur. Belki.. belki diye bekleriz iyi bir şeyler olmasını. Belki de olur? Belli olmaz. Bir umut. Kesin olan tek şey umut. Onu kaybetmeyin. Umutlu olun. Belki de yarın çok güzel bir gün olur.

           

yazar

Yazar: Dans Eden Kelimeler

Bale Sanatçısı, eğitmen, yönetmen Kağan Can Odabaşı ile onun eşi Editör, kitap ve gazete köşe yazarı Ayşegül Toker Odabaşı yaşadıklarını, yaşadıklarınızı, yaşadıklarımızı, hepimizi, yaşam denen sahnede karşımıza çıkanları kendi tecrübeleri ile burada sizinle paylaşmak istiyorlar. Bize katılır mısınız?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.