Yarım Kalan Efsane: Hunter X Hunter

O bir efsaneydi, o ise efsaneyi sürdürmedi…

Evet, Yoshihiro Togashi; bir efsanenin babası. Fazla popüler olmasa da bir efsanedir Hunter X Hunter(HXH). Gerek sürükleyici hikayesiyle, gerek derin mi derin karakterleriyle, gerekse farklılığıyla kalbimizde yer edinen HXH, 1998 yılında Yoshihiro Togashi(55) tarafından yazılmış/çizilmiştir. Başlarda belki sıkıcı, belki de çocuksu gelen bu seri, izlediğiniz her yeni bölümde sizi biraz daha içine çekmekte. Hatta izlerken yakalandığınızda “Çizgi film mi izliyorsun bu yaşta?” diyenlere sizin için cevap olarak verebilecek çokça seçenek sunuyor. Sadece bunun üzerine bir blog bile yazılabilir.

O kadar övdük, konusundan bahsetmesek olmaz tabi ki. HXH, Gon adında 12 yaşında bir çocuğun babasını aramasıyla ilgili. Ya da başta bize öyle gösteriliyor. Aslında ana karakter, bir hayalin peşinde koşan tüm karakterler! Açıkçası fazla spoiler vermek istemiyorum, izledikçe ve/veya okudukça karakterleri keşfetmenizi istiyorum.

Şimdi diyeceksiniz, “E madem efsane, neden yarım kaldı? Yarım kalan efsane olur mu hiç!”. Olur arkadaşlar, hem de bal gibi olur. Mangakamızın beli ile ilgili bir sağlık sorunu var. Bu sorun, mangaya başlamadan önce de vardı. Hatta sağlığı için hiç başlamaması gerekiyordu bile denilebilir. Ayrıca mangakamızın birazcık(!) tembel olmasına da bağlı bir durum bu. Yanlış anlamayın, adam şu anda sağlık sorunları yüzünden devam edemiyor, bahsettiğim tembellik çok öncelere dayanmakta. Bencilce yorumlamayalım yani:)

Uzun lafın kısası, bu bir efsanedir arkadaşlar. Yarım kalmış olsa da izleyin izlettirin. sizin için birkaç link bırakacağım aşağıya. Şimdiden iyi seyirler:)

Dipnot: Anime 1999’da yapıldı, ardından 2011’de tekrar yapıldı. Sizin için iki versiyonunun da linkini en iyi bulduğum sitelerden bırakacağım.

2011(dafflix)

1999(turkanime.tv)/TÜM BÖLÜMLER HENÜZ YÜKLENMEMİŞTİR

2011(turkanime.tv)

okur

Yazar: Hellin

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.