Yanlızlık

Gümüzde yanlız olmak epey zor süreçte olan yanlız olmak çaresizlik değildir hayatınıza bakış açısı yönünde yararlanır ve ağlamazsın bazen mutlu olöazsın hem yanında kimse olmadığında nedenn peki yanlızlık çünkü arkadaşlık olsun dostluk kuramıyorsunuz bunun sebepleri davranış bozuklugudur. Çocugunuz egerki okuldan eve geliyorsa akşam yemeginde der, Anne ben brokoli sevmiyorum sana yemiyecem diyerek sofradan kalkmak psikoloji yönünden etkilenir. Anne babalar kendini suçlu hissederler ve kendileri eksiksiz olduklarını düşünürler her çocuk brokoli yememesi nedeni yeşile karşı biraz nefret olduklarını diyebilirim. Her insanların yanlız kalmaların nedeni aile ilişkisi kurumadıkları için aile ilişkisi sosyalleşmek birbirine destek vermelisiniz ebeveynler genellikle bazı insanlar çocukları yetiştikleri için sahip çıkamazlar şöyle derler ya “bırak kocaman adam olmuş kendi kıyafetlerini kendisi giydirebilir, kendi ayakkabını giyebilir, kendi kırdığı bardagı kendisi toplar”hayır böyle demeleri yanlış olumsuz etkiliyor örnek veriyorum; eger çocuguzu parka götürdünüz o esnada koşarken parkurlarda yere düşer siz peşindenden koşup evladığınızı yerden kaldırmazmısınız şöyle bişey var bazı aileler var der ki kendin kalkmayı öğreneceksin çocuğunuza nasıl sevgiyle yaklaşacaksınız sevgi görecek çocuk hiç düşündünüzmü çocukların yanlız kalmaları tek suç ebeveynlerdir. Yanlız bırakmayın çocuklarınızı anne babalara söylüyorum ilerde ne olacagını göreceksiniz yani çocugunuzu yanlız kalmasını istemiyorsanız onu eğitin ve sosyalleştirin ve çocuklarınızı ödüllendirin ödüllendirmek mesela geceleri çocugunuzu hikayeler, masallar anlatın veya okuyun müzeye götürün, tiyatroyada çocugunuz çevreye karşı duyarlı olacaktır.

Tek çocuksanız sosyalleşmeyi ve kitap okumayı sevin, kendinizi vakit geçirmeyi öğrenin eğerki anne babalarınız sizinle vakit geçirmiyorla anne ve babanızın sorunları varsa mutlaka psikoloğa yönelin.

Kesinlikle büyükler veya çocuklar, ebeveynler yanlızlıktan korkmamalıdırlar.

Aslında çocuklar yavaşca büyüdükçe yanlızlık ne demek olduğunu öğreneceklerdir. Toplumda bi tek siz bu durumda değilsiniz ki aklınıza olumsuz şeyler düşünmeyin kesinlikle ebeveyler kendilerini haksız ve olumsuz yönde düşünmesinler.

Empati kurun yani biraz kendi çocuklarınızı ve başklarınızı yerine koyun. Haksızlığa seyircisiz kalmayın duyarlı olun destek çıkın birbirinize destek olmadan nasıl diyaloğ kuracaksınız nasıl iletişim kuracaksınız. Biraz olumlu yönde bakın.

Bazı insanlar üzüntülerin belli ettirmezler çünkü her insan duygularını göstermezler ailelerine karşı içleri kapalı olan kişiler diyoloğ kuramazlar çünkü hep yanlız kaldıkları içindir.

Yanlız kalmak kötü bişey değildir hayatında dostun olmayabilir doğaldır bunlar

Mesela seni anlayan kalbindir ağladığında sizi anlayan ailenizdir lütfen kendinizi yanlız hissetmeyin genelde biliyormuusnuz yanlız olan insanlar genellikle kalbi temiz olan ve yüreği saf, güçlü olanlardır. Kendinizi iyi hissettirin moral verin kendinize aileniz sizi üzülmenizi istemez bunu asla unutmayın…

 

rojbin-demir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BALIK BURCU HAKKINDA
Sonraki
Dinle ve Hatırla Beni

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.