YAKAMOZ S-245 'SAÇMALIĞIN DANİKASI'

Yakamoz S-245 Netflix dizisini izledim. Hayatımda bu kadar mantık hatalarının ön planda olduğu başka dizi hatırlamıyorum. İnto The Night dizisinin bir nevi devamı olan aksiyon ve dram türündeki Netflix’in Türk orijinal internet dizisindeki mantık hatalarına bakalım.

1. Güneş fırtınası elektronik dünyanın belli bir müddet sonu demektir. Ama dizi de her yerden internet çekiyor, uydu telefonları çalışıyor.

2. Türk dizilerinin vazgeçilmezi olan Holding başkanı 5 kişinin kurtarılması için koskoca askeriyeye denizaltı gönderin diyor.

3. Defne kıyametten haberi varsa nişanlısına niye bahsetmedi ve babasından nefret eden Arman’ı babasının parasını batırmakla ikna ediyor.

4. Koskoca Umut Yüzbaşı rütbesini ters takıyor. Ayrıca binbaşının yüzbaşından emir aldığı nerede görülmüş.

5. Banyo, tuvalet nedeniyle Türk denizaltılarında kadın subay çalışmaz. Su üstü gemilerinde genelde büyük gemilerde çalışır.

6. Birçok donanmada aynı aileden kimseler aynı gemide çalışamazken gemi komutanı ile harekât subayı baba kız oluyor.

7. Bahriyede personeller selam duruşta dinlemez genelde rahat ya da esas duruşta dinler. Ayrıca gemide personel silah taşımaz.

8. Bankada yerde yatan ve İngilizce bilen adam ile antik yunanca konuşmaya çalışması başka bir komedi ayrıca küçük şirin bir kasabada külçe külçe atınların, çuval çuval Euroların ne işi var

9. Alman araştırmacı ile Türkün küçük bir İngiliz anahtarıyla trafoyu tamir etmeye çalışmaları ve sadece bir kabloyu takarak koca şehri aydınlatıyorlar.

10. İspanya’ya varıp madencilerden kaçmaya çalışan askerler araçlarla 5 dakikada gelirken, Arman ve Defne 5 dakikada nasıl iskeleye kavuşuyor?

11. Gemide el bombasının ne işi var? Patlayıcıların bulunduğu odaya girip el bombasını çekmesine rağmen sadece küçük bir delik oluşması ve bunu tahtayla kapatmaya çalışmaları bir başka komediydi.

12. Güneş ışınları denizde 200-300 metre derinliğe ulaşabilirken Ay sınıfı denizaltı 50 metre derinliğe iniyorlar.

13. Bir askerin Türk askerine ve ordusuna hakareti ayrı bir saçmalıktı.

14. Ve sondaki İngilizce konuşan Arman’a Türk müsün diye soran Ayaz ayrı bir komediydi.

Türk olmaktan gurur duysam da Türklerin yaptıkları işler konusunda ön yargım bir türlü kırılamıyor..

yazar

Yazar: Thebat

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.