Ya Sorun Sende Değilse?

Şimdi size belki de hepimizin yaşadığı ve yaşamakta olduğu bir durumdan bahsedeceğim. Sürekli tartışma yaşadığınız bir ilişkiniz mi var ? Sürekli kendinizi bir şeyler için özür dilerken mi buluyorsunuz ? İlişki yaşadığınız kişi kendinizi size yetersiz hissettiriyor ve o olmasa çok daha kötü bir hayat yaşayacağınızı mı düşünüyorsunuz ? Belki de hayatınızda yanlış biri olduğundan kendinizi kötü hissediyorsunuzdur. Belki hata dediğiniz şeyler hayatınızda yanlış bir durum olduğunu sezdiğinizden yaşadığınız çırpınışlardır. 

Seven insan kıskanır sözünden yola çıkarak çoğu kadın ya da erkek büyük psikolojik baskılara maruz kalıyor farkında bile olmadan. İşin kötüsü zamanla bu duruma alışıyoruz ve doğru olan aşağılanmak, baskılanmak, kısıtlanmak sanmaya başlıyoruz ve bir süre sonra biz de hayatımıza giren kişilere bunu yapmaya başlıyoruz. 

Oysa ki hepimiz aklı ve iradesi olan insanlarız, ne giyeceğimizi , nereye gideceğimizi, nerde nasıl davranacağımızı, kimlerle konuşacağımızı , görüşeceğimizi bize illa ki birinin söylemesi gerekmiyor. Bunları pekala kendimiz de bilebiliriz. Evet birilerini severiz daima , ama bu onlar olmadan hayatımızı sürdüremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Biri size şunu yapma , buraya gitme, bununla konuşma tarzında emir kipiyle konuşuyorsa , zaten size saygısı yok demektir, kendisine de saygısı ve güveni yok demektir. Aslında kendi özgüvensizliğini sizi bastırarak gizlemeye çalışıyordur sadece. 

Demem o ki sizler birer robot değilsiniz ,kendi fikirleriniz , saygı duyulması gereken bir karakteriniz var. Sizi sevdiğini iddia ederek sizi değiştirmeye çalışan kişilerin sevgisine inanıp kendinize saygısızlık etmeyin. Bu sevgi değil ,komut verme isteğidir unutmayın. Kalbinizi size değer veren , saygı duyan ve güldürebilen kalplere saklayın …

Harley Quinn
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Günde Kaç Kere Ölmeyi Düşünürsünüz?

Bir Günde Kaç Kere Ölmeyi Düşünürsünüz?

Sonraki
HZ.EBUBEKİR'E MEKTUP (kısım 1)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.