William Shakespeare Reenkarne Mi Oldu?

İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncu, hepimizin bildiği büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet’in yazarı 16. Yüzyılda doğan ünlü şair William Shakespeare’in reenkarnasyon teorisini duymuş muydunuz?

Reenkarnasyon veya ruh göçü, ruhun sürekli olarak tekrar bedenlendiğine inanan spiritüalistlerin bu olaya verdiği addır. Reenkarnasyon kavramı Asya dinlerindeki tenasüh kavramından biraz farklı olmakla birlikte, benzerlik arz eder. Günümüzde ruh göçüne inanan insanların sayısı bir milyarı aşmaktadır.

1591 yılında Romeo ve Juliet’i kaleme alan yazar 1616 yılında alkol krizi sonrasında yakalandığı ateş nedeniyle öldü. Peki ya gerçekten ölmediyse ya da reenkarne ne olduysa?

Anne Hathaway tanıyor musunuz? Amerikalı oyuncu ve şarkıcı olan kadın 1982 yılında doğdu. Anne Hathaway 2012 yılında Adam Shulman ile evlendi ve hatta iki çocukları oldu. Tuhaf bir biçimde Adam Shulman Shakespeare benzemektedir. Saçları, gözleri ve gülüşü her yönden William Shakespeare’a benziyor.

.

Ve daha ilginci Shakespeare’ın karısının adı adının da Anne Hathaway olması.

Ama bu olayda en garip olan ise Shakespeare’ın ölmeden önce karısına “Seni şu anki hayatında sevdim ve sonrakinde de göreceğim.” demesidir.

Açıkcası reenkarnasyon olayına inanmıyorum. Ama sizce de çok ilginç değil mi?

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.