in

Ve Bir Kötü Fitili Ateşler

makyajlı çirkin kedi illustrasyon

makyajlı çirkin kedi illustrasyon

Haydi yan yana oturalım, konuşmasak da olur. Enerjinin varlığı, varlığıma iyi gelsin. Beni anladığını hissedeyim. Birlikte dönüşelim. Sevgi kimdir ve bu sevgi nerededir? Umut bağlanan sosyal ritüeller seni yarı yolda bırakabilir. Havalı ve boş cümleler, yaşanmış ya da yaşanılacak konuların yerini tutar mı hiç? Sevgisizlikten kurtarın kendinizi ve doğaya, doğal olana uyanın. Umutsuz olanlar, umutlu insanların hayatlarından güç kazanmaya çalışırlar. İzin vermeyin. İnsan, kendini bilmeli, keşfetmeli, tüm artı ve  eksileri ile kabul etmeli.

Zaman hızla ilerliyor ve dünya, içinde yaşayan tüm canlılarla birlikte dönüşüyor. İtiraz ettiğin her konunun içinde bulunabilirsin, kınama. Kişisel farkları keşfedebilirsen önyargı tuzağından çıkman mümkün olabilir. Her şey bu kadar hızlı değişirken, dünyayı yaşanabilir bir yer yapmak adına savaşmak Don Kişotluktan başka bir şey olmayabilir. Leonardo Da Vinci gerçek bir dahi, her eserinde, çiziminde tüm ince ayrıntısına kadar çalışmasının içine girmiş, onu yaşamış ve özümsemiştir. Her düşüncenin bir felsefesi ve psikolojisi vardır. Hiçbir şey rastgele oluşmaz. “Sevgi bilginin kızıdır, ne kadar çok bilirsen o kadar çok seversin” sözü de Leonardo’nun doğru bilgiye verdiği önemi altyapısındaki felsefe ile bize anlatır. Var olan her şeyin temelinde bir anlam ve bilinç yatar. Bilinç düzeyimizi arttırmalıyız.

Tüm canlılar sevgi ile varolur ve kaliteli yaşarlar. Katlettiğimiz doğa bizim ilacımız. Doğanın dilinden anlasaydık herşey çok daha farklı olabilirdi. Bizden başka hangi toplum acaba birbirine hakaret olarak “hayvan” diye hitap ediyor merak ediyorum. Böyle bir yaklaşımda medeniyetten kim söz edebilir. Konuşmayan varlıkların hayatlarımızdaki anlamlarını ne kadar az kişi biliyor. Onların dilinden anlamalıyız. Sevgi mucizedir. İnsan merkezli sevgi pek çok sorunun üstesinden gelebilecek kabiliyettedir. Aşk ise düşüncenin yaratıcısıdır. Üretmenin kalbidir. Bilinç seviyemizi yükseltmek, doğru bilgiye ulaşmak, bilgiyi hayatımıza uyarlamak, güncellenmek boynumuzun borcu olmalıdır.

Yaşam enerjisinin temeli tek tip duygu olamaz. Heyecanla üretmeyi beklediğimiz anlardaki dürtülerimizi kaybetmeyelim. Olmazsa olmazlarımız aşk, sevgi, gülümsemek, mutlu olmak, değer vermek ve değeri hissetmek insanı var eden mucizeler.  Sahte umut tacirlerini kendileri ile baş başa bırakın. Varsa faydaları kendilerini kurtarsınlar. Yazının başlığına bakarak nereden geldik bu konuya diyebilirsiniz. Biri çıkar gelir. Tüm bildiklerinizi unutursunuz. Kötü ilan ettiğiniz kişi ya da olaylar sizi baştan aşağı yeniden formatlayabilir. Yaşanılanın arkasındaki felsefeyi sloganınız yapın. İnsana karşı savaştığın bir süreçte, yeni dünyalar kurmak hayalin ötesine geçebilir. 

yazar

Yazar: Handan Günaydın

🦋Görsel sanatlar öğretmeni ~öğrenme meraklısı~ kitap sevdalısı~ insan psikolojisine meraklı ve hayran~enerjisine sahip çıkan~kendisiyle barışık~seven sevilen ~ruh duygu davranış huy estetiğin önemseyen. 💕
kedileri olan evli ve bir çocuk sahibi üretmeye ve faydalı olmaya aşık biriyim. 🎱

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. Çok harika tebrikler. Umut ve güzellikler her daim sevgi ve aşkla varolabilir. Çok güzel olmak çok varlıklı olmak yani çok şeye sahib olmak sevgiyi yaşamak anlamını taşımıyor. Aksine çok önde olmak çok bireysel olmak çok madde biriktirmek aslında insanın içindeki sevgiden yoksunlugunu dile getirir. Çok üreten ve oaylaşan insanlar sevgiyi hisseden insanlardır. İnsanı ve dogayı ancak içinde sevgiyi hisseden ve yaşayan insanlar kurtaracaktır. Sevgiyle kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.