Profil fotoğrafı

içimdengelençevrimdışı

 • sk.99-kk@
 • 1

  Yazılar

 • 1

  Takip Edilen

 • 3

  Takipçiler

 • içimdengelen kullanıcısının profil fotoğrafı

  içimdengelen yeni bir blog yazdı

  Boşluk

  Yazdım, yazmasam ağlayacaktım diyor şair. Peki yazdığımız halde de ağlamaya devam ediyorsak, kendimizi kontrol edemiyorsak? Çoğu zaman neden bu kadar duygusal bir insan olduğumu düşünürüm ve hep kendime kızarım. Neden engel olamıyorum ki? Neden ağlıyorum, neden düşünüyorum? Bu bir...

  Devamını Oku
  Profil fotoğrafıProfil fotoğrafı bunu beğendi
  • Kaybın için üzgünüm. Aslında birini kaybettiğimiz de gözyaşımızı anılarımıza dökeriz ve üzüldüğümüz tarafı bir daha biriktirilemeyecek olmaları. Hiç tanımamış olsaydın durum tersine dönerdi kaybettiğin aynı gün kulaklıkla en sevdiğin müziği dinliyor olabilirdin. İşte dünya bu.

   Kayıpların sesine kulak verelim. Çünkü ait olduğumuz yer burası değil. Temelde insanlar için yaşamıyoruz. Acılarını yaşayacaksın ama şunu bilmelisin. Eninde sonunda acıların hafifleyecek ve bitecek. En zor anlarımız geride kalacak. Bunun için söz verebilirim.

   Her birimizin buradan bir gün göç edeceğini hatırlayalım. Bir daha gelmemek üzere. O yüzden yaşayanlar için hala bir şans var. Onları kucaklayalım, onlara sarılalım. Her birimizin kalbinde bir geri sayım var göremediğimiz. Sona ermeden hemen anı yakalayalım. Bence iyi bir anlaşma.

   Sevgiyle kal. Güzel yazı.

   Not:Hiç bir duyguda yalnız olmayacaksın. Hiç bir zaman yalnız olmayacaksın.

  • Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok haklısın. Gözünü açtığında yanında olan birinin bir anda hayatından ayrılması bambaşka bir şey ama maalesef her birimiz birer birer gideceğiz.

   Çok uzun zaman önce bir şey okumuştum. “Allah ölümü önce dağlara vermiş. Dağlar bu acıyı taşıyamamış, yıkılmış. Ardından nehirlere vermiş, nehirler ağlamaktan kurumuş… Ve daha sonra insanlara vermiş ve bakmış ki bir tarafta ölürken birisi diğer tarafta doğuyor bir yenisi! Bir tarafta kalkarken bir cenaze diğer tarafta evleniyorlar, düğünler oluyor. İşte hayat böyledir! ”

   Ölüm ne yazık ki bizim doğamızda var. Sanırım bu gerçekle ne kadar çabuk yüzleşirsek bazı şeyleri kabullenmemiz de o kadar kolaylaşıyor. Geri gelmeyecek birinin hayaliyle yaşamak çok zor ama en azından iyisiyle kötüsüyle bir sürü anım var, anılara tutunuyorum bir şekilde.

   Tekrar teşekkür ederim, yorumunu okumak bir nebze rahatlattı beni.

   Sevgilerle, iyi günler dilerim.

  • Kayıplar üzücüdür.En iyi ben anlarım .Lakin hayatta kayıplar yaşamasak ne olgunlaşabiliriz ne de kıymet biliriz.

Kazanılan Kullanıcı Rozetleri

Kullanıcı Puanı 47 / puan
okur

Koleksiyon'a Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Daha önce oluşturduğun koleksiyonlar varsa burada listelenir.