Profil fotoğrafı

Selam Ben Emirhançevrimdışı

 • Emirhan-Kara
 • 79

  Yazılar

 • 3

  Takip Edilen

 • 8

  Takipçiler

Toplam 21 yorum arasından 10 tane görüntüleniyor
 • Sert yangınlarla mücadele eden insan bedeni, elbet yorulur ve yalnızlığa şans verir. Tıpkı eskisi gibi. Hele ki uzun bir ilişkiden, kötü sonla çıktıysa. Değmeyin özgürlüğüne. İstediği yöne sürebilir yelkenlisini artık. Bir kaptanı yok, kaptan tekrar kendisi. Uzun bir arayış bekler onun kalbini. Yalnız geçecek olan seyir günleri, şans isteyecek acemi denizciler, boşa gidecek hazine seferleri ve eskiyen dümenin kıymıkları. Yeni bir macera olur senin için yalnızlık. Yerinde olmayı isteyecek çok insan tanıyorum. İyi değerlendir bu zamanı, dümeni kır kırabildiğince, doğru adaya dek.

 • Bunu bende çok söylüyorum, ve hiçbiri son olmuyor, bazen akıl unutmuyor, bazen kalp. Akıl unutmadığı zaman sorun olmuyor, kalp başkasına ısınıyor netice de, lakin kalp unutmadığı, unutamadığında ise yanan sadece biz değil, yeni açılan yelkenlerin rotası da oluyor. Kendinden gerçekten eminsen eğer “Artık bitti.” diye keskin bir söylemde bulun. Aşıklar, kolay söndüremez alevi malum.

 • …veda eden birisini gördüğünde bile anlayabilir eğer ruhsuz değilse. Vedaların çok can acıttığını. Bazen gerçekten de yeni başlangıçtan ziyade, eski için bir umudun o kor, hayran bırakıcı ateşin, içimizde büyüyüp, önce bir fidanı, sonra bir ağacı, sonra ise koskoca bir ormanı yakacağını. Herkes çözüm arıyor, yerini doldurmayı ön plana koyuyor. Kimse düşünmüyor içimizdeki mezarlıkları. Günü kurtarmanın peşinde olan basit yaz kahramanlarından da bu beklenir. Bencillerin dolu olduğu bu hayatta, kalbine gerçekten layık olacak birinin girmesi, onsuz olmaz dersen de, özlediğin o sevdanın sana…

 • Bazı sevgiler, başlangıçta insana verilmiş bir hazine gibi, öyle mutlu eder ki, ondan önce yaşamadığına değil kendini, sınıfındaki en az konuştuğun insana bile fark ettirirsin. Yüzün düşmüş, gülüşün kesilmiştir, her veda yeni bir başlangıç diyenler ise sadece öfke dolu bakışlarına maruz kalmakla yetinirler. Çünkü insanlar o cümleyi, karşıda gerçekten çaresiz görünen, canı yanmış, kabuk bağlamaya yüz tutmuş yarayı bilmem kaç yüzüncü kez yolarken görürler seni. Bu yüzden için umut dolsun, etraf sana huzur koksun isterler, öyle zor, öyle acıtan bir şey ki bu. İnsan veda etmeden bile, sırf…

Toplam 21 yorum arasından 10 tane görüntüleniyor

Hakkımda

Evet belki bu yol sandığımdan daha uzun olacak ama ben sizin beni yalnız bırakmayacağınızdan eminim.

Haylleri onun hedefleri olan genç bir yazarın gönlünden süzülüp kalemine dökülenleri paylaştığı bir blog sayfası burası.

Kazanılan Kullanıcı Rozetleri

Kullanıcı Puanı 910 / puan
yazar

Koleksiyon'a Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Daha önce oluşturduğun koleksiyonlar varsa burada listelenir.