Profil fotoğrafı

Ayse Gokceçevrimdışı

 • Ayse-Gokce
 • 10

  Yazılar

 • 3

  Takip Edilen

 • 20

  Takipçiler

Toplam 10 yorum arasından 10 tane görüntüleniyor
 • Bu yazıyı okuyan herkes gibi ben de kendime sordum; bu gemi benim gemim mi? Gökyüzü ayni, deniz ayni, kuşlar, balıklar, güneş.. hepsi ayni. Yalnızca benim sudaki yansımam farklıydı. Bazı zamanlar insanın kendisine baktığı sular değişir, mevsimler değişir, ay yeni ay olur ancak biz yine bizizdir. Bazen biz bazen çevremiz değişir. Heraklitos’un da dediği gibi değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

  Ellerine sağlık, zevkle okudum 🌸

 • Yorumunuzla ilgili sadece ufak bir düzeltme yapmak istiyorum; 1000tl karşılığında çalışmayı kabul eden lisanstan yeni mezun olmuş biriydi sadece. 3 dil bilen yüksek lisans mezunu kişi değildi. Geri kalan yazdıklarınızın çoğuna katılmadığımı da belirtmek isterim. Yazılarımı okuyup düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

 • Ömer bey, ben bazı şeylerin değişebileceğine inanmak isteyen biriyim. Ve değişim öncelikle sıradanlaştırdığımız şeyleri daha yüksek sesle söylemekle başlıyor. Bu normal değil diyebilmeliyiz ki bir şeyler değişsin. Erkeklerin de sadece erkek olduğu için yaşadığı bir çok olumsuz durum var, buna tamamen katılıyorum. Ancak, ben yazımda kadınların kadın oldukları için karşılaştıkları durumdan bahsediyorum. Bunun değişmesi gerekiyor ve bu yüzden sesli söylüyorum; kadınların kadın oldukları için yaşadıkları bu durum normal değil! Bir dahaki yazımda erkeklerin erkek oldukları için yaşadıkları olumsuzlukları dile getireceğim sizin için. Benim hayalim insanca yaşayabildiğimiz, haklarımızın eşit olduğu bir toplum. Bu gerçek olmayacak bile olsa ben bunu dile getirmekten vazgeçmeyeceğim. Saygılarımla.

 • Siz yalnızca benim yazıda bahsettiğim durumu doğruluyorsunuz “İnsanlar cesaret bulursa böyle davranır.” sözlerinizle. Benim de tam bahsettiğim şey buydu! Biz kadınlar ne olursa olsun suçlu çıkacağız gözünüzde. Ben bu bahsettiğim hikayede kimseyi cesaretlendirmedim keza bu olayın çok daha ağırlarını yaşayan ve çalışmayı bırakmak durumda kalan diğer kadınlar da. Ancak size bunu kanıtlamak gibi boş bir çabaya girmeyeceğim. Bunu asla anlayamayacağınız çok açık. Umarım sizin de “toksik maskülinite” gözlüklerinden kurtulup bu kirli zihinlerin “suç” olan davranışlarını kadınların cesaretlendirmesi olarak tanımlamak korkunçluğundan kurtulursunuz.

 • Merhaba, ne yazık ki erkek bireyler de iş hayatında sömürüldükleri durumlarla karşılaşıyorlar ancak benim yazıda bahsettiğim alenen bir taciz olayı. Ve bu olayı kadınlar yalnızca kadın oldukları için yaşıyorlar olay vasıfsızlıkla alakalı değil. Ben 3 dil bilen yüksek lisans mezunu bir kadınım ve hala iş görüşmesine gittiğim yerlerde bu gibi olayları yaşıyorum. Ve biliyorum ki bir çok kadın arkadaşımda benzer durumlara maruz kalmaya devam ediyorlar çalıştıkları yerlerde. Tekrar söylüyorum daha iyi anlamanız adına bunun vasıfsızlıkla bir ilgisi yok bir çok avukat, doktor, öğretim görevlisi, mühendis vs. çalıştıkları yerde bu gibi taciz olaylarına maruz kalıyorlar. Kafanızı kumdan kaldırırsanız bu haberleri siz de görebilirseniz. Eğer varsa kız kardeşinize, kız arkadaşlarınıza ve çevrenizdeki diğer kadınlara sormanızı tavsiye ederim.

Toplam 10 yorum arasından 10 tane görüntüleniyor

Hakkımda

Ayse Gokce TAK

Yazıyor..

Daha anlatacaklarım bitmedi.. bkn. https://soulofcities.blogspot.com/

Kazanılan Kullanıcı Rozetleri

Kullanıcı Puanı 235 / puan
yazar

Koleksiyon'a Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Daha önce oluşturduğun koleksiyonlar varsa burada listelenir.