Profil fotoğrafı

Abdurrahman Çağançevrimdışı

 • abdurrahman-cagan
 • 7

  Yazılar

 • 15

  Takip Edilen

 • 17

  Takipçiler

Toplam 55 yorum arasından 10 tane görüntüleniyor
 • Merhabalar, güzel bir yazı olmuş tebrik ederim. Bu duruma nasıl geldik bunun bir çok sebebi vardır ancak ben kendimin sokakta bir dilenciye para vermeme sebebimi söyleyeyim. Bu elbette ki insanların sizi enayi yerine koyma durumu. Son zamanlarda bir çoğumuz haberlerde görüyoruz dilencinin cebinden şu kadar para çıktı ayda şu kadar kazanıyormuş gibi haberler. Bende bu sebepten ötürü dilencilere sokak satıcılarına asla para vermem.
  Kendi çevremde bulunan yardıma muhtaç insanlara, sokak hayvanlarına ve kuran kurslarına yardım yapmayı tercih ediyorum.
  Yani bu duruma gelmemizin bir sebebi kötü insanların iyi niyetimizi suistimal etmesidir.

 • Merhabalar, Kendi sorunlarınızı küçümsemeyin. Bir başkasının şunun da derdine bak başkaları ne büyük sorunlarla uğraşıyor demesine asla aldırmayın, o büyük sorun sizin değil veya sizinle alakalı bile değil. Sizin sorunlarınızı bu şekilde aşağılayan ve yargılayan insanlardan uzak durun.
  Ben 24 yaşında işini eline almış ama ailesi ile yaşamaya devam eden birisiyim. Benzer sorunları bazen bende yaşıyorum. Ebeveynlerle bazı konularda tartışıyorum ve bu tartışmalar sırasında aldığım tepki anneye babaya böyle konuşulmaz şu dünyada beni en çok sinirlendiren tepkidir.
  Tartışma sırasında kendimi savunmaya çalışıyorum dinlemedikleri zaman sesim yükseliyor. Sonrasında bu tepkiyi alıyorum. Kimse bu kusura bakmasın ben bu durumda suçlu olmuyorum. Onlar beni dinlemedikleri için suçlu. Sizde kendinizi savunduğunuz için suçlu duruma düştüğünüzü düşünmeyin. Size böyle hissettiren insanlar suçludur yalnızca.
  Kooplog a hoş geldiniz. sorunlarınızı yazarak başka insanlara anlatmanız bence çok güzel bir yol. Bende sorunlarımı kendi defterimle paylaşarak azaltıyorum güzel bir çözüm bulmuşssunuz 🙂 .
  Yazınız güzeldi devamını beklerim. Sağlıcakla kalın.

 • Hiç bitmesin istedim. Çok güzeldi, betimlemeler harikaydı sanki o anın kendisini yaşadım karakterlerin hissettiklerini aynen hissettim, müthiş bir yazı kaleminize sağlık.
  ‘Kahvemden büyük bir yudum alıp elimi kahve kupasına uzattım, içebileceği gibi olmuştu.’ Bu cümleyi ilk başta anlamakta zorlandım belki biraz düzeltilebilir. Geri kalan kısım mükemmeldi.
  Kahvemden büyük bir yudum aldım ve elimi onun bardağına uzattım, içebileceği kadar soğumuştu.(naçizane)

 • Merhabalar, affetmek özgürlük ancak hiçbir zaman özgürlük kolay kazanılmamıştır. Maalesef bende kendisini mahkum etmiş bir insanım ama en azından bunun farkındayım ve kurtulmaya çalışıyorum. Taktiğinizi deneyeceğim. Teşekkür ederim.

 • Merhabalar, şimdiye kadar 3 yazınızı okudum diğerlerini okumak için sabırsızlanıyorum. Yazılarınızın konuları çok iyi seçilmiş ve yazım tarzınız gerçekten çok güzel. Okurken yorulmuyorum çok akıcı. Kaleminize sağlık.

 • Merhabalar, şu zamanlara kadar hiç bankama yatırım yapmamıştım hep başkalarından bekledim. Onları ne kadar sever ve sevgimi gösterirsem onların bankamı doldurmasını bekledim hiç olmadı tabi ki böyle bir şey 🙂 . Tabi yakın zamanlarda hatamın farkına vardım. Artık kendimi severek ve kendime güvenerek dolduruyorum bankamı. Ara sıra tökezlediğimiz oluyor ama normal sanırım.
  İlişkilerimde şimdiye kadar güvene dikkat etmiştim güvenmeden tanımaya bile çalışmaz ve sevmezdim ama artık yalnızca sevgiyi hak edip etmediğine iyi bir insan olup olmadığına ve eğlence düzeylerimizin ortak olup olmadığına bakıyorum.
  Yazınız ilham verici , zevkle okudum. Kaleminize sağlık 🙂

 • Bu soruyu öylesine soranlara bende öylesine iyiyim diyorum. Ancak sevdiklerime ve beni sevenlere her zaman o anki duygu düşüncelerimi aktarıyorum.

  Kim bilir belki de iyi olmadığımız halde iyiyim diyerek kendimizi kandırmaya çalışıyor da olabiliriz.

  Yazınızı beğendim. kaleminize sağlık

 • @byfilozof okuduğum ve beğendiğim yazılara öyle güzel yorumlar yapıyorsunuz ki insanın yorum yapası kaçıyor. bunun üstüne ne yazsam yavan kalacak diye düşünüyorum hep 🙂 .

  @iremben merhabalar, yazınızı çok beğendim özgürlükle ilgili tespitlerinizi güzel ve haklı buluyorum. tüm insanlar iğrenç ve zavallı ise kendimize iğrenç ve zavallı diyerek hakaret etmesek daha güzel olmaz mı. sonuçta biz de onlar gibi bir insan oluruz yalnızca.

Toplam 55 yorum arasından 10 tane görüntüleniyor

Hakkımda

Abdurrahman ÇAĞAN

Endüstri mühendisi

Hiç kötü gün yaşamazsak iyi günlerimizin değerini nasıl anlarız.

 

Hayatının büyük bölümünde kendine dahi yabancı olan bundan dolayı çoğunlukla yalnız hissetmiş birisi. Üniversite son sınıfta defteriyle konuşmaya başlayıp sonunda kendisi ile tanışmış bir adam. 3 kalem ve bir ajanda bitirdikten sonra artık buradayım. Burada sizlere anılarımı, fikirlerimi ve belli konularda düşüncelerimi aktaracağım.

 

İlginiz için teşekkür ederim.

Kazanılan Kullanıcı Rozetleri

Kullanıcı Puanı 239 / puan
yazar

Koleksiyon'a Ekle

Koleksiyon Bulunamadı

Daha önce oluşturduğun koleksiyonlar varsa burada listelenir.