Üsküdar'da Sakince Çalışabileceğiniz 3 Keyifli Mekan

1. H Yayınları Kitap & Kahve https://www.instagram.com/hkitapkahve/

Üsküdar’ın göbeğinde kitaplarla dolu bir mekan… Kulağa hoş geliyor değil mi? H Yayınları Kitap & Kahve işte size tam olarak bu keyfi sunuyor. Mekan, güzel bir çalışma ortamı sunmanın yanında söyleşi, imza günü gibi çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor ve bu tarz kalabalık günleri sosyal medya hesaplarından duyuruyor. Buraya dilerseniz kendi kitaplarınızla gidebilir veya orada mevcut olan ve satışı yapılan binlerce kitap arasında yeni keşifler yapabilirsiniz. Aynı zamanda dış mekan imkanı da sunan işletme, arkadaşlarınızla sürekli bir buluşma durağınız da olabilir. Bi’ uğrayın derim. 

2. Kitaplı Kahve https://www.instagram.com/kitaplikahve/

Müstakil evlerin olduğu sakin bir sokakta yürüyorsunuz ve tatlı bir bahçesi olan iki katlı binanın önünde Kitaplı Kahve tabelasını görüyorsunuz. İçeride ise sizi sıcacık bir mekanla birlikte güler yüzlü çalışanlar karşılıyor. Kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceğiniz bu mekan aynı zamanda tam bir öğrenci dostu. Buranın gerek menüsüyle, gerekse bireysel veya gruplar için ayrılmış çalışma alanlarıyla özellikle öğrenciler için vazgeçilmez bir mekan olduğunu söyleyebiliriz. Çalışmaya ara verip, sanki bambaşka bir yerdeymişsiniz hissi veren arka bahçeye geçip bir kahve eşliğinde dinlenmenin tadı ise apayrı. Ayrıca Kitaplı Kahve, çeşitli atölyelere de ev sahipliği yapıyor. Bu atölyelerin yanında siz de kendi organizasyonlarınız için mekanla iletişime geçip rezervasyon yapabiliyorsunuz. Anlayacağınız birbirinden farklı imkanlar sunan bu mekan, tekrar tekrar gitmek istediğiniz bir yer olacak. 

3. Marasco Cafe https://www.instagram.com/marascocafe/

Marasco, Küçük Çamlıca’nın eteğinde adeta gizli bir bahçe. Burası normalde tatlı mı tatlı bir ailenin evi aynı zamanda fakat pandemiyle birlikte aile, bu geniş bahçeli müstakil evlerini başka insanlarla da paylaşmak niyetiyle küçük bir işletmeye çevirmişler. Yani Marasco tam anlamıyla misafir gibi ağırlanacağınız, özel hissedeceğiniz, İtalyan mutfağından kendinizi alabilirseniz rahatça çalışabileceğiniz bir mekan. Burada tek başınıza sakince vakit geçirebileceğiniz gibi, kahvaltı ya da akşam yemeği için özel organizasyonlarınızı da düzenleyebilirsiniz. Bu kalp ısıtan mekanı gördükten sonra sizin de uğrak noktanız olacağına eminim. 

iremhumanbeing
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Timsah Gözyaşları
Sonraki
SAVRULUŞLARIM

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.