UNUTMAYACAĞIZ

 

   Şu notları gördüğümden bu yana  defalarca okuyorum. Her yeni güne başladığımda açıp tekrar tekrar okuyorum. Onun hayallerini ve hedeflerini unutmamak için okuyorum. Gündeme her yeni haber çıktığında açıp tekrar okuyorum. Onu ve diğerlerini hiç unutmamak için okuyorum.

   2021 için kendime yeni bir defter aldım ve ilk sayfasına bu notları yazdım. Defteri her açışımda Ceren’i, Şule’yi’, Aleyna’yı, Duygu’yu, Emine’yi, Aylin’i, Güleda’yı, Pınar’ı ve adını sayamayacağım kadar çok olan gülüşleri ve yaşam hakları elinden alınmış olan kadınları, çocukları anacağım.

   Okuduğum her davadan, araştırdığım her olaydan en derinden etkileniyorum. Yıllar önceki olayları bile okurken içim acıyor. Belki de beni en etkileyen Junko Furuta dosyasıdır. Onu unutmamak için yaşananları bir filmde derlemek ise çok acı ne yazık ki. Sırf bu yüzden öldürülen her kadını bu notlarla hatırlayacağım. Onların yarım kalmış hikayelerine kulak vereceğim ve bu hikayeleri duyurmaya çalışacağım.

   Her gün iki üç kadın cinayeti haberi görmekten ve medyada bahsinin bile geçmemesinden artık çok sıkıldım. 

   2021’in sadece takvimdeki bir sayı olmasını değil her şeyin son bulmasını diliyorum. Artık çözümün hiçbir kadın katledilmeden gelmesini ve tüm bunların son bulmasını istiyorum. Artık hiçbir kadın öldürülmesin, hiçbir kadının hayatı çalınmasın.

#İSTANBULSÖZLEŞMESİYAŞATIR

 

#İSTANBULSÖZLEŞMESİYAŞATIR

yazar

Yazar: Zübük

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

4 yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.