in

Ümit Dikbayır: “Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi hani ülkemizi uçuracak, kaçıracaktı? Bu sistemle beraber Dolar %44, Avro %36 arttı”

Ümit Dikbayır: "Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi hani ülkemizi uçuracak, kaçıracaktı? Bu sistemle beraber Dolar %44, Avro %36 arttı"

Habertürk Tv’deki Türkiye’nin Nabzı programına konuk olan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, canlı yayında “Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi hani ülkemizi uçuracak, kaçıracaktı? Bu sistemle beraber Dolar %44, Avro %36 arttı. Elektrik %55, doğalgaz %32 zamlandı” dedi.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Habertürk Tv’deki Didem Arslan Yılmaz’ın Türkiye’nin Nabzı programına katıldı. Canlı yayında Dikbayır’ın AKP hükümeti hakkında eleştirilerde bulundu. Dikbayır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sisteminin vatandaşlara olağanüstü ümitler verdiği ama bu ümitlerden hiç bir şey gerçekleştiremediği bilakis ülkenin durumunu kötüye yönlendirdiğini açıkladı.

Ümit Dikbayır’ın AKP hükümeti hakkında sözlerinin görüntüsü, sosyal medyada gündem oldu ve farklı tepkiler topladı. Dikbayır’ın sözleri sosyal medya kullancıları arasında tartışmalara yol açtı.

Dikbayır söz konusu görüntüde şu şekilde konuştu:

“Siyasi partiler neden kurulır? Birbirine rakiptir. Şimdi A siyasi partisi çıkar der ki; ‘ülkemizi ben daha iyi yöneteceğim’. B siyasi partisi çıkar ‘ülkeyi be daha iyi yöneteceğim’. Kendi yöntemleriyle hukuk çerçevesinde. Şimdi son zamanlarda şöyle bir algı oluştu: Ya biz muhalefet partisiyiz, AKP de bir parti. Bakın, AKP bir hükümet şu anda, devlet değil. Biz tabii ki bu ülkeyi AKP’den daha iyi yöneteceğimize inanıyoruz ve talibiz.

Şimdi bakın ben size bir şey söyleyeyim; Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemize geldikten sonra, uçacaktık, kaçacaktık, söyle olacaktı, böyle olacaktı. Hocam ben size bir kaç tane rakam vereyim: Dolar %44 arttı bu ülkede, Euro %36 arttı. Ham petrol, dünyada %55 fiyatının düşmesine rağmen bizde aynı yerde de duruyor. Vatandaşın en çok kullandığı elktrik %55 zamlandı bu ülkede. Vatandaşımızın yine en çok kullandığı doğal gaz %32 zamlandı bu ülkede. Bizim bunları konuşmamız lazım. Şimdi bu sistem Sayın Cumhurbaşkanı’nı yoruyor. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı, arabaların kar lastiğinden sokağa çıkma yasağına kadar; okulların tatil edilmesinden en basit bir şeye kadar olaya müdahil. Bu mümkün değil, bu insanüstü bir şey. Yani yapmaya kalkarsa bile yapamaz zaten yetişemez.”

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.