Umarım Çok Güçlü Bir Kadın Olursun

Dilimden dökülen her sözcüğün gözlerimde biriktirdiği yaşlar vardı. Geceler; yaralarıma, düşüncelerime, içimdeki isyana ortak olur bazen zehir gibi kanıma karışır bazen de yeni bir başlangıç olurdu. Aynanın karşısına geçip olmak istediğim insanı ve varmak istediğim noktayı senelerce anlattım. İçime attığım her şey çoğu kez boğazımda düğüm oldu. Düşüncelerim dilimden dökülmek istedi ama dökülemez oldu.

Bir odanın içinde yaşadım acıyla tatlının nasıl hissettirdiğini. Hüznün kokusunu içime çekerken çaresizliği taddım. Yılların bana kattığı şey “iyiki” diyebilmekti. Bazen çok utandım,bilemedim ne yapacağımı bazen de cesaretsiz yetersiz ve güçsüz hissettim kendimi. Bana gelen güzellikler için minnettar olmak yerine olumsuzluğa odaklanıp isyan etmeyi seçtim. Seneler önce yok olup gitmek istedim bu dünyadan. Kendimi yuvarlanıp her yere sürüklenen değersiz bir taş gibi hissettim. Kaç sene önceki halime korkma diyebilmeyi çok isterdim.

Umarım çok güçlü bir kadın olursun

Kendimi güçsüz olarak tanımlarken gücün kendisi olduğumu fark edememiştim. 16 yılım keşkelere dönüşüp aktı gözlerimden. Pişmanlık ağır gelse de yüreğime bir yolum var ve o bana yeterli. Başarısızlıktan korkup mükemmel olmaya çalıştığım her an çok gereksizdi. Bu hayatı güzel kılan yaptığımız hatalar,bu yolda öğrendiklerimiz ve bununla birlikte gelen anılardır,ilk olarak bunu hatırlattım kendime. Engebeli yollar bizi kendimize ulaştırıyor aslında. Hayatı küçük yaşta öğrenip deneyim kazanıyorum ki bu konuda çok şanslıyım. Gösterilen emeğe çok değer verirken yaptığım doğru ya da yanlış her şeyi yok saydım bugüne kadar.

Kendime değer vermezsem ne kadar ilerlediğimi de göremem ki. Bu yolda çok fazla başarısızlıkla karşılaştım. Hatta çoğu kez umudumu kaybettim. İnsanları mutlu edecek planlar yapmalıydım kendimce. Hiçbir zaman kendi düşüncelerim önemli olmadı benim için çünkü başkaları gibi olmaya kafayı takmıştım. Hayatımda var olan şeyler yüzüme tokat gibi çarptığında bahanelerin arkasına saklanan küçük bir çocuk gibiydim. Her şeyi onaylarken parayla satın alınmış düşük seviyeli bir insan gibiydim. Bazen gökyüzündeki güneş oldum bulutların arasından parlayan. Ardından yağmur olup aktım. Çok birikmişlik vardı içimde bu yüzden zarar verdim kendime. En çok da hayallerime. Artık işe yaramaz her günü aynı geçen bir insan olmak istemiyorum. Kendimi daha iyi tanımak istiyorum ve bunun en iyi yolu ‘deneyimlemek’.

Umarım çok güçlü bir kadın olursun

Gelecekteki kendime bir mesaj bırakmak istiyorum:Umarım çok güçlü bir kadın olursun. Gücünü bugünden aldığını bil ve kıymetli olduğunu asla unutma. Doğruların ya da başarıların verdiğin bu sınavda sana başarısızlıkların kadar yol atlatmıyor. Yardım istemekten ve cesaret göstermekten asla kaçınma. Bu dünyayı değiştirmek istiyorsan ne yapman gerektiğini bilmen gerek. İyi bir gözlemci olmaya çalış bu yüzden.Bir yerlere yetişmekten vazgeç çünkü zamanın kısa da olsa bu güzellikleri görmeden geçmeni istemem. Ömrünün yettiği kadar yolun var ve sen bu yolda yürürken koşacaksın koşarken düşüp sürüneceksin ama her anına değecek. Sevgilerle…

Rapor Et

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları