Türkiyede yaşama şartı ‘açlık’

Bugün sizlere ülkemizde en çok sorun teşkil eden konudan yani işsizlik sonucunda da açlığın getirdiği olumsuzlukları ele alacağız.

Ülkemiz de her binlerce kişi açlıktan ve sayısızca insan işsiz olması sebebi ile intihar ederek hayatlarını kaybediyor.

Bu yaşananlar herkesin canını sıksa da elden bi şey gelmediği gibi 1 gün üzülünüp ertesi gün ise unutulup gidiyor.

Peki biz soruna nasıl çare bulabiliriz cevap; hiçbir şekilde bu tamamen devletin istihdam edeceği iş seçenekleri ve sosyal yardımlar ile mümkün olabilir .

Biz vatandaşlar bu konuda ne yapabiliriz çeşitli eylemler çeşitli sosyal mecralardan siyasilere sesimizi duyurabiliriz. Her yıl suçu günahı olmadan bi avuç kuru ekmeğe muhtaç olan onca zavallı insana yardım etmek yerine sırf zenginlere iyi görünmek için onlara gereğinden fazla nakdi imkanın verilmesi onların vicdan denilen şeyden uzak olduklarını bize bir kez daha ispat etmiş oldu.

Ülkemizde yaşayan neredeyse bizlerden daha iyi hayat şartlarına sahip mültecilere (suriyeliler) yapılan yardımın 1/10 bizim vatandaşımıza yapılmış olsa bu sorunlar ile karşılaşmış olmazdık .

Gelelim torpil olayına ; ülkede alnının teri ile kazandıkları işleri sırf tanıdıkları olmadığı için yapamayıp işsiz olunmaya terk ediliyorlar.

Umarız bu konular artık bizim için sorun olmaktan çıkar.

serhat-turgut
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Covid-19 Aşı
Sonraki
Three Days Grace

Three Days Grace

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.