Türkiye Yapay Zeka

Kurucusu Emirhan BULUT olan, Türkiye Yapay Zeka; dünya inovasyonunda kar amacı gütmeksizin çalışmaktadır. Türkiye Yapay Zeka Platformu insan refahı için var!

Dünya’da bağımsız olarak hızla gelişen teknoloji artık yapay zeka dünyasında büyük bir ivme ile kendini göstermektedir. Türkiye’de yapay zeka alanında gelişimin önemli boyutlarda olması nedeniyle Türkiye Yapay Zeka hızla çalışmaktadır. Platformumuzun amacı, dünyada bulunan insanların yapay zeka alanında refahını artırmak ve insan hayatını kolaylaştırmaktır. Bu amaç doğrultusunda platformumuz çalışmalarını dik duruşuyla devam ettirmektedir.

Türkiye Yapay Zeka Platformu, 6 Kasım 2020 tarihinde İstanbul/Kağıthane’de kurulmuştur. Kurucusu Yapay Zeka Mühendisliği Öğrencisi Emirhan BULUT, yüksek ve benzersiz inovasyon fikri ile platformu dünyaya sunmuştur. İnsanların derin öğrenme ve makine öğrenimi üzerinde çalışmaları günümüzde oldukça arttı. Artan bu çalışmalar yapay zekanın kısa sürede oldukça gelişmesine sebep oldu. Türkiye’de bu anlamda çalışmalarımızı sürdürme gayretindeyiz.

Kurucusu Emirhan BULUT olan platformumuz; dünya inovasyonunda kar amacı gütmeksizin çalışmaktadır. Amacı, Türkiye’nin yapay zeka alanında refahi derecesini artırmak ve yükseltmektir. Bir diğer amacımız ise ücretsiz bilginin artması ve insanların para ödemeksizin bilgiye, projeye ve geliştirme statüsüne erişmesini sağlamaktır. Bu hedefimizi geliştirmek için durmadan çalışmaktayız. Nitekim eğitimde bilgiye ulaşmak için herhangi bir üniversite veyahut bir eğitim akademisine ihtiyaç duyulmaksızın çevrimiçi ağ kullanımı yeterli olmaktadır.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.