Tick, Tick… Boom!

Tik, Tik … Boom! 19 Kasım 2021’de Netflix platformunda yayınlanan müzikal bir filmdir.

Film; 25 Ocak 1996’da hayata veda eden, ölümünden sonra üç Tony ve bir Pulitzer ödülünün sahibi, Amerikalı besteci ve oyun yazarı Jonathan Larson’ın müzikal hayatını konu edinen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Film de Jonathan Larson’ı Andrew Garfield’ın canlandırdığını görüyoruz. Filmin IMDB puanı 7,7/10 olarak gösteriliyor. Film tam olarak 1 saat 55 dakikadan oluşuyor.

Film hakkında bilmeniz gereken genel bilgileri verdiğime göre kişisel görüşlerimi açıklayabilirim:

Açıkçası benim gayet beğendim bir film oldu, gerek çekilen görüntüler gerek kullanılan müzikler gerekse oyunculuklar bakımından filmin beni tatmin ettiğini söyleyebilirim. İzlemesi gerçekten keyifli bir yapım olduğu gibi film içindeki müzikler kulaklarınızın pasını silecektir. Andrew Garfield’ın oyunculuğunu ‘The Social Network’ filminde de çok beğenmiştim bu film de de gerçekten şahane bir oyunculuk izletti. Ayrıca biyografik bir film olması da izleyen gözünde filmi daha etkileyici kılıyor diyebilirim.  Filmin sonunda ve aralarında Jonathan Larson’ın gerçek hayatından kesitler ile filmin birleştiğini  görebiliyoruz. 

Sözlerimi toparlamak gerekirse müzikal filmleri izlemekten keyif alıyorsanız kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler…

                                                      (Filmden bir görsel Jon’u canlandıran Andrew)

                                                                          (Jonathon Larson)

okur

Yazar: Yeliz

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.