in

Tesadüf böyle olmaz atanan Katar Büyükelçisi AKP'li Tevfik Göksu'nun kardeşi

AKP’li Erdoğan’ın Katar’a yaptığı ziyaretten önce Doha Büyükelçisi olarak atadığı Mehmet Mustafa Göksu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun kardeşi olduğu öğrenildi.

AKP’li başkanın kardeşi çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Katar’a yaptığı ziyaretten bir gün önce Doha Büyükelçisi olarak atadığı Mehmet Mustafa Göksu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Katar türkiye için çok önemli 

Başkan Erdoğan ve AKP iktidarının kilit ortağı olarak gördüğü Katar’a yapılan atamalara büyük önem verdiği biliniyor. Eski Doha Büyükelçisi Fikret Özer’in Mayıs ayında merkeze çekilmesinin ardından, gelen agreman doğrultusunda Göksu, 1 Temmuz’da bu göreve atanırken, bakanlık dışından bir diğer atama da Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğüne olmuştu.

Hep Ekrem İmamoğlu’na karşı

Tevfik Göksu AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı tekrarlanan seçimlerde kaybetmesinin ardından Belediye Meclisi’nde, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun onaylanmasını istediği projelere karşı muhalefeti ile biliniyor. İstanbul’da 31 Mart 2019’da tekrarlanan seçimlerde, Belediye Meclisi için verilen oylar tekrarlanmadığı için AKP’nin, Belediye Meclisi’nde çoğunluğu bulunuyor.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.